#I_can_HELP_you: спільний проект Міжнародного благодійного фонду та Управління ювенальної поліції України

У березні 2019 року Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» спільно з Управлінням ювенальної превенції Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України розпочали проект з оволодіння навичками домедичної допомоги для дітей та молоді, які перебувають у конфлікті з законом #I_can_HELP_you#Я_можу_тобі_допомогти.

Його мета – максимально зацікавити та навчити підлітків навичкам домедичної допомоги, а ще підтримати їх, переключити енергію в позитивне русло, допомогти відчути себе важливими та необхідними.

Тренінги пройдуть у 12 областях країни та місті Києві. Кожен його учасник отримає сертифікат про проходження відповідного курсу.

Черкаси, 14 березня

За допомогою навчальних відеороликів, розроблених фахівцями Фонду, учасникам курсу продемонстрували основні правила та прийоми надання першої невідкладної допомоги при ДТП, виробничих та побутових травмах, у разі надзвичайних ситуацій на воді, під час пожежі тощо. Юнаки та дівчата повправлялися у майстерності надання допомоги у разі зупинки серця та кровотечі, застосування підручних засобів під час транспортування потерпілого.

Тернопіль, 14 березня

Під керівництвом регіонального представника Міжнародного благодійного фонду у Тернопільській області Інни Шугалей учасники курсу вчилися реанімувати і запускати серце, зупиняти кровотечу, правильно накладати пов’язку та багатьом іншим навичкам, які є вкрай необхідними в перші хвилини після нещасного випадку. Фахівець розповіла, якого алгоритму дій варто дотримуватися у разі виникнення надзвичайної ситуації, показала як правильно та швидко надати допомогу постраждалим у дорожньо-транспортних пригодах, підготувати їх до транспортування.

Київська область (м. Бровари), 19 березня

Під керівництвом директора Міжнародного благодійного фонду Інни Оліфіренко старшокласники прослухали теоретичний курс про порядок дій у разі надзвичайних ситуацій, тренувалися реанімувати серце за допомогою справжнього дефібрилятора, зупиняти кровотечу, накладати пов’язку та джгут, транспортувати постраждалого та іншим важливим діям.

Харків, 21 березня

Під керівництвом регіонального представника МБФ у Харківській області Юрія Чуєва учасники курсу пропрацювали алгоритми дій у найбільш розповсюджених життєвих випадках – при побутових травмах, кровотечах, переломах, вивихах, потраплянні стороннього тіла до дихальних шляхів, а також, що актуально напередодні літа, – під час нещасних випадків на воді: переохолодженні, утопленні, сонячному ударі тощо. Переглянули навчальний відеофільм та повправлялися у правильному проведенні серцево-легеневої реанімації, накладенні пов’язок, транспортуванні потерпілого тощо.

Київ, 21 березня

Під керівництвом професійного інструктора з надання домедичної допомоги, директора МБФ «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» Інни Оліфіренко групою були пропрацьовані дії під час найбільш розповсюджених ситуацій: в результаті побутових та виробничих травм, нещасних випадків, дорожньо-транспортних пригод тощо. Підлітки вчилися зупиняти кровотечу, звільняти дихальні шляхи від стороннього тіла, накладати пов’язки, а також як діяти при серцево-легеневій реанімації і транспортуванні потерпілих. Частина присутніх настільки перейнялася темою, що зацікавилася можливістю пройти поглиблений курс навчання.