INTERNATIONAL CHARITABLE FOUNDATION
«ASSISTANCE TO VICTIMS OF ROAD ACCIDENTS»
(068) 466 43 82 (044) 466 43 81 Ukraine, Kyiv, st. Velyka Vasylkivska 55-G, office 100 E-mail: fond@dopomogadtp.com
(Українська) Про важливість дотримання лімітів швидкості

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Міжнародний  благодійний фонд “Допомоги постраждалим внаслідок дорожньо-транспортних пригод” та ДП “Український медичний центр безпеки дорожнього руху та інформаційних технологій МОЗ України” не втомлюється розповідати про важливість дотримання лімітів швидкості, адже серед основних причин смертності внаслідок дорожньо-транспортних пригод безперечним лідером залишається перевищення швидкості.

 

Не дивно, що зниження середньої швидкості лише на 5% здатне знизити смертність на дорогах на 30%.

“Висока швидкість може стати причиною тяжких наслідків. Наприклад, зіткнення з перешкодою на швидкості 180 км/год можна прирівняти до падіння автомобіля з висоти 127 метрів. Якщо ж авто рухається зі швидкістю 80 кілометрів за годину, то зіткнення відчуватиметься немов удар об землю з висоти 25 метрів”, – наголошує Юрій Чорний, Директор Державного підприємства “Український медичний центр безпеки дорожнього руху та інформаційних технологій Міністерства Охорони Здоров’я”.

 

Зважаючи на це, дуже важливим є питання дотримання обмежень швидкості, що прописані в Правилах дорожнього руху. Наприклад, у житлових і пішохідних зонах швидкість руху не повинна перевищувати 20 км/год. У населених пунктах руз автомобілів швидкість транспортних засобів обмежується 60 км/год. Поза населеними пунктами водії можуть розганятися до 90 кілометрів за годину. Найбільш лояльними Правила є до водіїв, що їдуть автомагістралями: там найбільша швидкість можу досягати 130 км/год.  До речі, саме ця цифра є найбільш розповсюдженою максимально дозволеною швидкістю в Європі.

 

Надто важливо звертати увагу на дотримання швидкісних меж за поганих погодних умов, адже під час дощу чи снігу гальмівний шлях автоматично збільшується. Наприклад, за сухої погоди для остаточної зупинки водію потрібно проїхати 18-30 метрів, а вже за дощової погоди  – 36 метрів. Під час снігопаду ця швидкість збільшується до 54 метрів. Найнебезпечнішою є ожеледиця, адже для успішного гальмування під час неї водію потрібно проїхати цілих 182 метри. Тож усі пішоходи мають пам’ятати, що для зупинки автомобіль не здатен зупинитися відразу, йому для цього потрібен час!