Та для глибшого розуміння проблеми варто звернути увагу на шлях, який мусить подолати водій перед повною зупинкою. Статистичні дані говорять самі за себе: гальмівний шлях автомобіля на швидкості 60 км/год на сухій дорозі становить приблизно 30 метрів. При цьому, пішохода в темному одязі водій побачить на відстані 20 метрів. А при швидкості 80 км/год машина проходить 22 метри за секунду. Значить, за 2 секунди він встигне пройти цілих 44 метри! А людину в одязі із світлоповертаючими елементами буде видно на відстані 130 метрів! Важливість носіння світловідбивачів стає ще більше очевидною із розумінням того, що на сьогодні більшість автомобілістів перевищує швидкість в стандартних 60 кілометрів за хвилину.
Окрім того, світлоповертальні елементи можуть зберегти життя не лише людини, вони можуть зробити помітнішими на дорозі і домашніх улюбленців.
Дуже показовим є європейський досвід використання світлоповертальних елементів. Зокрема, в Норвегії використання світлоповертальних елементів дозволило скоротити травматизм серед пішоходів на 85%. А це, між іншим, більш ніж у 6,5 разів. Цікаво, що за останні кілька років в Фінляндії жоден нічний пішохід не загинув внаслідок наїзду. Саме тому в багатьох країнах (Фінляндії, Данії, Швеції, Естонії, Білорусі) на законодавчому рівні закріплено обов’язкове носіння одягу з елементами світловідбивачів.
Доведеною ефективність світлоповертання є не лише в одязі, але й в елементах інфраструктури. Якісна візуалізація дорожніх знаків, розміток, пішохідних переходів, зупинок громадського транспорту та власне самого транспорту сприяє зниженню рівня аварійності та її наслідків. У рамках реалізації нового проєкту «Безпечне місто» Міжнародний благодійний фонд планує розробку заходів з підвищення стану вулично-дорожньої мережі із залученням компанії 3М – найбільшого у світі виробника якісних, зносостійких та екологічних матеріалів, що забезпечують найвищу ефективність світлоповертання та розпізнавання дорожнього полотна.