У рамках ІІ етапу Тижня безпеки дорожнього руху в Україні 19 листопада у загальноосвітніх навчальних закладах країни пройшов традиційний єдиний національний урок з безпеки дорожнього руху. Захід ініційований Міжнародним благодійним фондом «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» у співпраці з Міністерством освіти та науки України.
Оскільки більшість учасників освітнього процесу у зв’язку з карантином зараз працюють дистанційно, Міжнародним благодійним фондом був розроблений електронний
методичний посібник для педагогічних працівників «Безпечна дорога додому», а також підготовлені низка тематичних
відеоматеріалів, орієнтовані на різні вікові категорії учнів, які можна транслювати дітям онлайн або ж рекомендувати до перегляду. Вони стосуються правил поведінки пішоходів на вулицях і дорогах, на залізниці, дотримання правил дорожнього руху під час користування велосипедами, скутерами, персональним електротранспортом. Підіймають важливу тему використання світлоповертальних елементів. Також навчають основам надання домедичної допомоги у разі нещасних випадків.
Враховуючи необхідність демонстрування відеоматеріалів уроку у тому числі для дітей з особливими освітніми потребами, два відео «Про дорожні знаки та правила поводження дітей на дорозі, – Патрульна поліція України» та «Етапи надання домедичної допомоги та техніка проведення серцево-легеневої реанімації» у цьому році за сприяння Міносвіти України були підготовлені також
у форматі сурдоперекладу.
Більш детально ознайомитися з відеоматеріалами можна на нашому сайті у розділі
ЄДИНИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УРОК. Також вони розміщені також на нашому
YouTube-каналі «Безпечна країна». Скористатися цими матеріалами можна не лише в рамках проведення тижнів безпеки дорожнього руху, а й будь-коли протягом року під час занять з основ безпеки життєдіяльності, тематичних виховних годин та інших освітніх заходів з теми безпеки дорожнього руху.
Нагадаємо також, що в рамках формування безпечного освітнього середовища Фондом спільно з МОН України та КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» розроблено нову Програму підвищення кваліфікації для освітян «Знаємо та діємо», що допоможе педагогічним працівникам оволодіти обов’язковими навичками надання домедичної допомоги, а також вміннями передати ці знання дітям.
Безпека дітей та молоді на дорогах завжди перебуває в пріоритеті діяльності Фонду. Адже виховання свідомих громадян, законослухняних учасників дорожнього руху починається з раннього віку. Дотримання елементарних правил безпеки на дорозі допоможе зберегти життя нашим дітям, а отримані знання та навички, сподіваємося, попередять тисячі випадків травм та смертей на дорогах в майбутньому.