Небезпечна вода: Фонд нагадує про основні правила поведінки на воді

Літній оздоровчий сезон у розпалі, і для багатьох він незмінно пов’язаний із відпочинком біля водойм. У рамках впровадження національного проекту «Безпечна країна» Міжнародний благодійний фонд нагадує про основні правила поведінки на воді, аби відпочинок для вас та ваших дітей пройшов з користю, а головне – безпечно.

  1. Купатися слід лише у спеціально відведених та обладнаних місцях.

Перелік пляжів по Україні, дозволених для купання, вимоги, яким вони мають відповідати, а також дані щодо перевірок якості води містяться на сайті Центру громадського здоров’я МОЗ України, і ця інформація постійно оновлюється. Також слід звертати особливу увагу на таблички або оголошення біля водойм, що вказують на дозвіл або заборону купання. У період пандемії Сovid-19 варто дотримуватися рекомендацій МОЗ України щодо відвідування пляжів.

 

  1. Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби, але не під час обідньої спеки.

З метою уникнення згоряння, опіків шкіри, теплових або сонячних ударів, безпечно перебувати на сонці до 10 год. ранку та після 16.00 год. вечора. Не рекомендується влаштовувати нічні купання, особливо в місцях, не знайомих вам та які не перебувають під контролем рятувальних та медичних служб.

 

  1. Обережно поводьтеся на надувних матрацах та іграшках для дітей.

Стежте аби аксесуари для відпочинку на воді були безпечними. Контролюйте правильне поводження ними, особливо з боку дітей.

 

  1. Не варто купатися відразу після прийому їжі та в нетверезому стані.

Після надлишку їжі банально у воді може стати погано. А от вживання спиртних напоїв взагалі несумісне з відпочинком на воді. Втрата пильності не дозволить адекватно та оперативно зреагувати у разі небезпеки.

 

  1. Не варто купатися в занадто холодній воді.

Оптимальною для купання вважається температура води 22-24 оС,  хоча питання комфорту при цьому є досить індивідуальним. Тут варто орієнтуватися на особливості власного організму та стан загартованості. Купання в занадто холодній воді може спричинити переохолодження, судоми.

 

  1. Не треба купатися довго, краще заходити у воду на 15-20 хв.

Робіть інтервали між купаннями. Це допоможе організму адаптуватися до перепадів температур та відпочити.

 

  1. Не можна купатися наодинці й запливати за обмежувальні знаки.

Вода – не місце для ігор та азарту. Не ризикуйте, якщо не впевнені у власних можливостях, а поряд не знаходяться люди, які зможуть допомогти.

 

  1. Не залишайте дітей біля водойм без нагляду.

Безпека дітей під час відпочинку біля води є особливо важливою. НІКОЛИ не залишайте їх без нагляду ні біля води, ні у воді. Навчайте правилам поведінки біля водойм та постійно нагадуйте їх, демонструйте дотримання цих правил власним прикладом.

 

За даними ДСНС України, лише з початку червня на водоймах країни загинуло більше 120 громадян, із них понад 30 дітей. В числі основних причин – купання в заборонених місцях та нехтування елементарними правилами безпеки.

 

Пам’ятайте! Легковажність може коштувати вам здоров’я, а той життя! Відпочивайте біля водойм безпечно! Бережіть себе та рідних!