Через російські ракетні атаки на об’єкти критичної інфраструктури України, ситуація у вітчизняній енергосфері лишається досі напруженою. У регіонах діють аварійні відключення електроенергії, тому на вулицях населених пунктів та автодорогах часто відсутнє освітлення та не працюють світлофори. Щоб запобігти дорожньо-транспортним пригодам, МБФ «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» та Патрульна поліція України нагадують, що означають сигнали регулювальника дорожнього руху.
Відповідно до Правил дорожнього руху, сигнали регулювальника мають перевагу перед сигналами світлофорів та вимогами дорожніх знаків і є обов’язковими для виконання.
Водії та пішоходи повинні виконувати додаткові вимоги регулювальника, навіть якщо вони суперечать сигналам світлофорів, вимогам дорожніх знаків і розмітки. (№ 111 від 11.02.2013).
Регулювальник дорожнього руху стоїть обличчям або спиною до вас. Руки його розведені вбік, опущені донизу, або зігнута перед грудьми права рука з жезлом (червоним диском) вліво:
Це положення прирівнюється до червоного сигналу світлофора (пункт 8.8 (а) ПДР) та означає, що рух заборонено в усі сторони.
Регулювальник стоїть обличчям до вас. Його права рука, що тримає жезл (червоний диск), витягнута вперед, тобто до вас:
Це означає, положення регулювальника означає червоний сигнал світлофора із зеленою стрілкою праворуч (пункт 8.8 (б) ПДР), тобто рух заборонено прямо, а направо — рух дозволено.
Рука регулювальника з жезлом піднята вгору. Він стоїть до вас будь-яким боком:
Цей жест означає, що зараз зміниться рух на перехресті. Таке положення означає «Увага!» і жовтий сигнал світлофора. Автомобілі та пішоходи мають покинути перехрестя, рух транспорту заборонено (пункт 8.8 (в)).
Регулювальник стоїть до вас лівим боком з витягнутою вперед рукою з жезлом:
Цей сигнал регулювальника означає зелене світло світлофора (пункт 8.8 (б) ПДР), відповідно до якого дозволяється їхати у будь-якому напрямку: направо, наліво, прямо, а також розвертатися.
Якщо регулювальник стоїть лівим боком до вашої машини, а його руки опущені донизу, витягнуті по сторонах або зігнуті і притиснуті до грудей:
Можна їхати прямо або направо, спочатку пропустивши пішоходів. Такий сигнал означає зелене світло світлофора, але із забороною лівого повороту (пункт 8.8 (а) ПДР). Регулювальник може подавати інші сигнали, зрозумілі водіям і пішоходам.
Пішоходам у темний час доби та в умовах недостатньої видимості радять користуватися світлоповертальними елементами: жилетами, браслетами, брелками та іншим. Саме світлоповертальні елементи на одязі роблять їх помітними для водіїв. Так, відстань, з якої водій помічає пішохода у темряві, одягнутого у світлоповертальний елемент, сягає 130 метрів. Натомість одягнутого у темне пішохода, водій побачить тільки за 20 метрів, якщо людина вбрана у світле – за 50 метрів.
Якісну світлоповертальну продукцію можна замовити на сайті наших партнерів https://bdr.in.ua/.