Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» спільно з Київською міжрегіональною філією ДП «УНДІ медицини транспорту» МОЗ України розпочали реалізацію проєкту «Знаємо та діємо», метою якого є навчання навичкам надання домедичної допомоги та безпеки на дорозі якомога більшої кількості українців. Пілотним закладом, працівники якого пройдуть навчання з домедичної допомоги за допомогою онлайн-платформи проєкту, стала ДУ «Школа супергероїв» Кабінету Міністрів України.
Старт проєкту з домедичної допомоги та безпеки на дорозі «Знаємо та діємо» відбувається в рамках 7-го Глобального тижня безпеки дорожнього руху, який проходить у світі з 15 по 21 травня. Проєкт було презентовано 15 травня під час круглого столу (пресконференції) з нагоди початку Глобального тижня в Україні. 16 травня проєкт презентували для перших учасників – педагогічного колективу ДУ «Школа супергероїв».
– Безпека дорожнього руху – це дуже важливе питання, яким опікується Організація Об’єднаних Націй та Всесвітня організація охорони здоров’я. Травматизм та смертність на дорогах лишаються великою проблемою для світу. За статистикою, щорічно внаслідок ДТП в світі гинуть близько 1,3 мільйона людей, ще близько 50 мільйонів – травмуються. Тому одним із напрямків роботи, необхідних для скорочення смертності на дорогах, є саме уміння людини вчасно та правильно надати домедичну допомогу постраждалих при невідкладних станах і ДТП, – зазначив у звернені до освітян Президент МБФ «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» Юрій Чорний.
– Я вдячний нашим партнерам за багаторічну співпрацю у напрямку запобігання дитячого травматизму на дорозі, протидії булінгу та інших видів насильства. І цього разу ми долучаємо до реалізації проєкту, який дасть змогу на професійному рівні навчитися правилам надання домедичної допомоги, – зазначив під час презентації проєкту заступник директора ДУ «Школа супергероїв» Віктор Сальков.
Враховуючи, що всі працівники «Школи супергероїв» працюють із уразливим контингентом дітей, педагоги вивчатимуть курс «Домедична допомога при раптовій зупинці кровообігу у дорослих (8 годин). За допомогою лекцій та авторських відеоуроків, освітяни самостійно освоять теорію на онлайн-платформі «Знаємо та діємо», а після цього відвідають практичні заняття.
Про проєкт «Знаємо та діємо»
Навчально-тренувальна програма І рівня підготовки з домедичної допомоги та безпеки на дорозі «Знаємо та діємо» включає три курси, які орієнтовані на різні цільові групи.
Зокрема, для освітян розроблено «Курс організації діяльності педагогічних працівників з питань надання домедичної допомоги та безпечного поводження на дорозі» (30 годин, 1 кредит ЄКТС), метою якого є розвиток професійних компетентностей працівників освіти, необхідних для партнерської взаємодії з учасниками освітнього процесу (учителями, учнями, батьками) щодо надання домедичної допомоги постраждалим при невідкладних станах і ДТП та вивчення правил безпечного поводження на дорозі.
Метою інших двох курсів – «Домедична допомога при масивній кровотечі (8 годин)» та «Домедична допомога при раптовій зупинці кровообігу у дорослих (8 годин)», є підготовка навчикам домедичної допомоги немедичних працівників.
Навчання охоплює досить широку аудиторію, серед яких – офісні працівники, працівники сфери послуг, водії транспортних засобів та інші працівники, які незалежно від їх посадових обов’язків, мають бажання оволодіти навичками домедичної допомоги.
Навчання в рамках проєкту «Знаємо та діємо» включає теоретичну та практичну частину. Зокрема, теоретичні знання учасники здобувають самостійно за допомогою навчальної онлайн-платформи «Знаємо та діємо», де розміщено лекції та цикл авторських відео уроків.
Підготовка з домедичної допомоги відповідає стандартам, передбачених вимогами міжнародної програми BLS (basic life support – основи підтримки життя) та І рівню курсу домедичної допомоги відповідно до наказу МОЗ України від 29.03.2017 № 346 «Про удосконалення підготовки з надання домедичної допомоги осіб, які не мають медичної освіти».
Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.