В осінньо-зимовий період пішоходів та велосипедистів в темному одязі зазвичай погано видно на проїжджій частині, особливо на слабоосвітлених дорогах або за межами міста. Але якщо на одязі будуть світлоповертальні елементи – рівень безпеки стане вищим.
Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» переконує, світлоповертаючі елементи можуть врятувати життя. Адже вони відразу збільшують видимість пішохода у темний час доби для водія вже за 130-150 метрів, а при дальньому світлі фар – за цілих 400-500 метрів. «Чим яскравішими будуть у темну пору доби діти й дорослі, тим краще з точки зору безпеки. Це може бути як вже готовий одяг, виготовлений з світлоповертальними елементами, так і будь-які додаткові аксесуари. Значки, брелки, браслети, стрічки тощо, яких сьогодні вдосталь на ринку та які коштують не так багато, зменшують ризики пішоходів та велосипедистів потрапити під колеса авто. Зрештою, їх носіння є також модним та стильним», – наголошує директор Фонду Інна Оліфіренко.
Свого часу ініціатива Фонду щодо створення сучасного одягу з використанням світлоповертальних елементів, за її словами, була активно підтримана українськими дизайнерами. Ще у 2016 році модний показ одягу для дітей з такими елементами «Помітний – значить живий» став можливим завдяки співпраці з головою Громадської спілки «Національне галузеве партнерство в легкій промисловості України «Fashion Globus Ukraine» Голдою Виноградською. Пізніше, в 2019 році, в рамках спільного зі спілкою конкурсу «Безпека як тренд» цю ж ініціативу молоді дизайнери-початківці втілили в неповторних колекціях сучасного шкільного та спортивного одягу. «Нашою метою було довести, що безпечний одяг може бути модним, а його виробництво в Україні – інноваційним та рентабельним», – відзначила І. Оліфіренко.
Сьогодні ідея світловідбивачів в одязі та аксесуарах активно лобіюється багатьма українськими дизайнерами, але її суть залишається тією ж: бути видимим на дорозі – значить залишитися живим.
Міжнародний благодійний фонд, одним із основних напрямків роботи якого є популяризація носіння світлоповертальних елементів, продовжує напрацьовувати заходи для якомога ширшого впровадження цієї «безпечної» звички серед громадян, а також закріплення її на законодавчому рівні. Дбати про свою безпеку на дорозі важливо, переконують у Фонді, а за допомогою світлоповертальних елементів – це ще й просто.
Тож «підсвічуйте» себе на дорозі, адже це світло, що рятує життя!
Фоторобота переможця Всеукраїнського конкурсу “Молодь за безпеку дорожнього руху” 2018 року Совінського Андрія, Вінницька область