У коментарі виданню Заборона директор Міжнародного благодійного фонду «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» Інна Оліфіренко розповіла про важливість навичок домедичної допомоги для водіїв, а також інших громадян.
Закон України «Про дорожній рух» зобовʼязує всіх водіїв володіти практичними навичками надання домедичної допомоги та надавати її потерпілим внаслідок ДТП. Водії мають періодично проходити відповідну підготовку за програмами, що затверджуються урядом.
На думку директора Фонду, на сьогодні медичній підготовці в автошколах приділяється замало уваги — всього 12 годин теоретичних знань. Однак, аби отримати базові навички, потрібно щонайменше 48 годин інтенсивного навчання та практичних занять.
«В результаті автокатастроф, з огляду на статистичні дані, постраждалі найчастіше помирають через сильну крововтрату та зупинку дихання ще до приїзду швидкої, — розповіла Інна Оліфіренко. — Зазвичай люди або не знають, як правильно накладати турнікет для зупинки кровотечі одразу на місці ДТП, або не вміють робити серцево-легеневу реанімацію. Під час навчання ми даємо теоретичні та практичні знання, затверджені МОЗ: вчимо зупиняти масивні кровотечі у дорослої людини та у дитини, а також відпрацьовуємо на спеціальному манекені навички серцево-легеневої реанімації».
Під час війни навички домедичної допомоги важливі не тільки для водіїв, а й інших громадян. Зокрема, у рамках просвітницької діяльності Фонд запустив онлайн-платформу Знаємо та діємо, де освоїти теоретичну частину з домедичної допомоги можуть представники освітніх закладів.
Окрім цього, в рамках Меморандуму про співпрацю Фонду з КУ «Херсонський міський центр професійного розвитку педагогічних працівників» та Управлінням освіти Херсонської міської ради, близько 300 вчителів Херсонщини отримали знання з домедичної допомоги.
Нагадаємо, Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» понад 15 років працює у сфері безпеки дорожнього руху в Україні. Основною метою Фонду є організація різноманітних проєктів та заходів з популяризації важливості дотримання правил дорожнього руху та безпечної поведінки на дорогах серед громадськості.
Фонд долучається до впровадження державної політики та реалізує власні проєкти з підвищення безпеки на дорогах, є постійним співорганізатором проведення загальнонаціональних Тижнів безпеки дорожнього руху.
Значну частину просвітницької діяльності ми спрямовуємо на молоде покоління, адже вони є запорукою нашого безпечного майбутнього.
Фонд реалізує низку проєктів для молоді: