Безумовно, найбільш безпечним рішенням для перевезення собаки є спеціальний контейнер або ящик, кріплення якого з’єднуються з ременями безпеки або фіксуються за допомогою стяжок. У більш нових автомобілях це може бути замок LATCH або Isofix по типу того, що використовується в дитячих кріслах. Ідеально, коли в автівці є можливість розмістити такий ящик у багажній зоні або відсіку, де тварина почуватиме себе вільно і водночас нікому не заважатиме. Проте, на жаль, такий варіант підходить не для всіх автомобілів. Та й чотирилапий друг має бути привчений до такого перевезення змалку і не лякатися закритого простору.
Яким би не був вибір, переконані у Центрі безпеки домашніх тварин, засіб для перевезення має відповідати стандартам безпеки, бути сертифікованим або затвердженим лабораторно. Сертифікований продукт як правило відрізнятиметься вищою ціновою планкою, але це буде інвестицією у захист тварини та майна. А ще убезпечить від подальших витрат, що можуть бути пов’язані з лікуванням та відновленням тварини внаслідок аварії.
Плануючи поїздку із собакою, тварину рекомендують годувати лише вполовину, робити часті зупинки, щоб напоїти та вигуляти. У разі тривалої подорожі або мандрівки за кордон, варто взяти із собою паспорт та карту щеплень собаки, а також обов’язково бути обізнаними з особливостями перевезення тварин в тій країні, куди збираєтеся.
Для котів, кролів, зайців та крупних порід гризунів застосовується то й же принцип перевезення, що і для дрібних порід собак. Ідеальним варіантом для них є спеціальна туристична сумка-переноска, контейнер (ящик) або клітка, що кріпляться у багажному відсіку, а за його відсутності, на задньому сидінні або ж під ним. Стежте, щоб фіксатори були надійними, а точки кріплення – нерухомими. Розмір переноски або установки підбирайте під розмір тварини, також важливо, щоб вона добре закривалася та провітрювалася.
Зазвичай, коти важче переносять дорогу, на відміну від собак. Їх може лякати шум, заважати навіть найменший протяг. Тому обов’язково перевірте, щоб вікна були закритими. Особливо полохливим рекомендують дати кілька крапель заспокійливого: так дорога пройде легше. Як і собак, котів бажано годувати в пів міри, щоб не викликати нудоти, проте подбати про наявність води або вчасне напування. Гризунів варто обов’язково забезпечити поїлкою та легкими ласощами.
Для транспортування цієї категорії улюбленців (дрібних попугаїв, хом’ячків, морських свинок тощо) підійдуть невеликі коробки з отворами для повітря. Для крупніших порід попугаїв, типу какаду або амазона, можна скористатись і котячою переноскою. Ідеальний варіант – спеціальний контейнер, придбаний в зоокрамниці. Але про їх надійне фіксування в салоні автомобіля також варто подбати. Не рекомендується перевозити коробку або ящик на руках: у разі ДТП вони можуть травмувати пасажирів або ж заблокувати вихід з авто.
Такого типу тварин як правило не перевозять у їх же клітках: стрімке мерехтіння картинок перед очима може викликати стрес, а метання по клітці або удари об неї внаслідок руху авто – нанести травми, несумісні з життям.
Як і для тварин, холод і протяги – злісні вороги здоров’я пернатих. Тому в салоні підтримують температуру, звичну для їх способу життя.
Для такого роду істот завжди важливий їх особистий простір та неухильне дотримання тих умов, в яких вони звикли перебувати. А тому для перевезення ящірок, черепах, хамелеонів, змій тощо обирають контейнери або місткості, які можуть максимально забезпечити їм такі умови. З точки зору безпеки принцип той же – надійна фіксація контейнеру або місткості, якщо річ іде про салон. Рибок безпечніше перевозити в поліетиленових пакетах, а не скляних банках.
Отже, основними принципами, якими варто керуватися для безпечного транспортування домашніх тварин під час автомобільних поїздок є:
Бажаємо Вам та Вашим улюбленцям лише безпечних поїздок!