12 -17 травня в Україні проходить Тиждень безпеки дорожнього руху – вперше у дистанційному форматі

12-17 травня 2020 року в Україні проходить І етап щорічного Тижня безпеки дорожнього руху. Враховуючи ситуацію та умови, в яких зараз перебуває Україна та світ, – вперше у дистанційному форматі.

  Метою Тижня незмінно залишається привернення уваги суспільства до проблеми травматизму та смертності на українських дорогах і пошук шляхів до її подолання. Усі ми розуміємо небезпеку, яку несе коронавірусна інфекція, проте дорожньо-транспортний травматизм є ще однією невидимою «епідемією», яка щодня забирає людські життя, скалічує долі та спустошує державну казну. Щороку, за різними статистичними даними, Україна втрачає в дорожньо-транспортних пригодах більше 3 тисяч своїх громадян, близько 30 тисяч травмуються. Збитки держави через передчасну смерть громадян України в результаті ДТП наші науковці оцінюють в суму еквівалентну майже 7 млрд грн. щороку. Прикро, але з початку 2020 року, навіть незважаючи на карантин та суттєве скорочення дорожнього трафіку, кількість ДТП в Україні не зменшилася, а навіть навпаки зросла, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Усього за поточних чотири місяці в Україні сталося більше 45 тис. ДТП, із них з постраждалими – 6794, що на 8% більше за аналогічний період минулого року. На більш як 15% спостерігається збільшення числа загиблих на дорогах – з початку цього року дорожньо-транспортний травматизм забрав життя вже 950 наших громадян.

  Ми звикли, що щороку Тиждень безпеки дорожнього руху – це масштабні заходи по всій країні: конференції, форуми, семінари, уроки в школах, флеш-моби, соціальні акції для дітей та батьків тощо. Усі заходи проходять за сприяння Уряду України, у співпраці Міністерства інфраструктури України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти України, Державної служби України з безпеки на транспорті, Департаменту Патрульної поліції України, низки зацікавлених відомств та організацій, представників бізнесу, громадського середовища та ЗМІ. Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» спільно з Моторним (транспортним) страховим бюро України є постійними співорганізаторами проведення Тижня.

  На жаль, цього травня ми змушені змінити традиційний формат заходів Тижня, проте і далі усіма можливими способами залучатимемо різні аудиторії, обговорюватимемо шляхи покращення ситуації на дорогах, а також нагадуватимемо про прості речі, які залежать від кожного з нас як учасників дорожнього руху. Наприклад, для школярів, які вже звикли брати участь у щорічному єдиному національному уроці з безпеки дорожнього руху, фахівці Фонду спільно із представниками патрульної та ювенальної поліції України підготували невеличкий та цікавий відео-урок на знання правил дорожнього руху, а також відео майстер-клас з надання невідкладної допомоги у разі нещасного випадку. Переглянути їх можна буде на сайті Міжнародного благодійного фонду, YouTube-сторінці «Безпечна країна»сторінці Тижня безпеки дорожнього руху в мережі Facebook, інших ресурсах.

  Також вже традиційно під час травневого Тижня безпеки дорожнього руху Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» спільно з Міністерством освіти України ініціює початок щорічного молодіжного конкурсу фото- та відеоробіт в рамках національного проекту «Безпечна країна». Приємно відзначити, що у цьому році конкурс вперше стає міжнародним – завдяки партнерству Фонду з клубом ЮНЕСКО, міжнародною організацією International Art Action та іншими, конкурс виходить на міжнародний рівень, і долучитися до нього зможуть діти та молодь інших держав.

  Таким чином організатори та партнери конкурсу підтримують ініціативи небайдужої творчої молоді у всьому світі як зробити країни безпечними для проживання у всіх сферах – унікальні дитячі фото- та відеороботи стають соціальною рекламою, яка закликає суспільство дотримуватися безпечних правил поведінки. У цьому році до двох уже відомих тем конкурсу – «Молодь за безпеку дорожнього руху» та «Протидія булінгу у закладах освіти» додається можливість виконання ще третьої студійної відеороботи на будь-яку з тем, якими опікується національний проект «Безпечна країна», а це нагадаємо – безпека дорожнього руху, екологічна безпека, безпека життєдіяльності, безпека дітей. До виконання студійної відеороботи запрошуються шкільні телестудії, аматорські продакшн-студії, творчі колективи навчальних закладів. Детальніше про умови проведення дивіться на нашому сайті у розділі Конкурс.  Детальніше про національний проект «Безпечна країна»

  Зараз, у період карантину, ми рекомендуємо школярам та їхнім батькам переглянути на сайті Фонду ті фото- та відеороботи, які надійшли на конкурс у попередні роки (архів робіт). Це чудова можливість, особливо напередодні літніх канікул, ще раз нагадати безпечні норми поведінки на вулиці, біля водойм тощо, про те, що безпека залежить від кожного з нас. Переконані, ці роботи стануть для дітей чудовим уроком, а можливо, й надихнуть їх на нові ідеї, як зробити ще краще. Нові дитячі фото- та відео роботи, прислані ми чекатимемо на конкурс з нетерпінням, аби вже наприкінці цього року відзначити їх найкращих авторів чудовими подарунками.

  Також впродовж Тижня ми закликаємо донорів крові долучитися до нашої постійної благодійної акції зі здачі крові для постраждалих в ДТП «Здай кров – врятуй життя». Зараз, у період карантину, усі центри переливання крові по Україні особливо гостро відчувають нестачу донорської крові, тому допомога кожного, хто має змогу здати кров, буде надзвичайно цінною.

  Сподіваємося, що до кінця року небезпека, пов’язана з пандемією коронавірусу, в Україні мине, і ІІ етап Тижня безпеки дорожнього руху в листопаді пройде у звичному режимі. Нагадаємо, попередньо його проведення заплановано на 09-15 листопада 2020р. .