15 листопада – Всесвітній день пам’яті жертв ДТП

Сьогодні, 15 листопада, увесь світ вшановує пам’ять тих, чиє життя забрала дорога. Ще в 2005 році рішенням Генасамблеї ООН схвалено відзначати щорічно у третю неділю листопада Всесвітній день пам’яті жертв ДТП в знак високого показника смертності внаслідок дорожніх аварій. У всьому світі в результаті ДТП щодня гине 3 тисячі осіб і близько 100 тисяч отримують серйозні травми. Більша частина загиблих та постраждалих – молодь. Урядами країн вкладаються мільярди доларів для вжиття невідкладних заходів заради зменшення рівня травматизму та смертності на дорогах. Як не дивно, ще більше витрачається на подолання наслідків ДТП. Проте жодні цифри не зможуть компенсувати болі втрат, безутішної скорботи рідних та близьких тих, кого забрала дорога.

 

На жаль, в Україні рівень смертності внаслідок ДТП один із найвищих в Європі. У числі основних причин – часто усвідомлене порушення правил дорожнього руху, перевищення швидкості, нетверезе водіння, низький рівень культури поведінки на дорозі, відсутність вчасної та належної допомоги постраждалим. Лише за десять місяців цього року в Україні на дорогах сталося більше 118 тис. аварій, в яких близько 3 000 осіб загинуло.

 

Цього дня у храмах усіх конфесій відправлять поминальні панахиди за загиблими в ДТП. А водії на знак солідарності та підтримки увімкнуть ближнє світло фар на своїх автомобілях.

 

Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» висловлює глибоке співчуття тим, хто втратив в автотрощах своїх рідних та близьких. Схиляємо голови та молимось разом з вами!

 

Принагідно висловлюємо подяку службам порятунку, медикам, працівникам поліції, які щоденно стикаються з наслідками ДТП та боряться за життя постраждалих.

 

Цього дня хочеться вкотре усім нагадати – дорога помилок не пробачає! Пам’ятайте про ризики, будьте обачними, будьте свідомими, неухильно дотримуйтесь правил дорожнього руху, бережіть себе і тих, хто поруч!

 

***

Хто як не діти іноді можуть сказати більше, ніж ми, дорослі. Пропонуємо переглянути сьогодні, в День памяті жертв ДТП у всьому світі, відеороботу, що здобула І місце на ініційованому Міжнародним благодійним фондом всеукраїнському конкурсі фото-та відеоробіт «Молодь за безпеку дорожнього руху» у 2018 році.

 

«ДТПер?», автор Тетяна Міщинська, учениця Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №20