20 листопада – Всесвітній день пам’яті жертв дорожніх аварій

Щорічно в Україні, як і в усьому світі, відповідно до Резолюції ООН, в третю неділю листопада проводяться заходи до Всесвітнього дня пам’яті жертв ДТП.

Дорожньо-транспортні пригоди лишаються провідною причиною смерті серед молодих людей, віком 15-29 років.

 

Загалом щорічно у всьому світі в результаті ДТП щодня гине 3 тисячі чоловік і близько 100 тисяч отримують серйозні травми.

 

Основними причинами автотрощ найчастіше стають перевищення швидкості, вживання алкоголю, відсутність програм технічного огляду транспортних засобів та пристроїв, що забезпечують безпеку водіїв і пасажирів.

 

За рішенням ООН третю неділя листопада оголошено Всесвітнім днем пам’яті жертв дорожніх аварій.

 

Мета цього дня полягає в тому, щоб вшанувати пам’ять жертв дорожньо-транспортних аварій та висловити співчуття членам їх сімей, а також привернути увагу до жахливих масштабів смертності на дорогах та нагадати державам про необхідність забезпечити безпеку на дорогах.

 

Цього дня у храмах усіх конфесій України відбудуться поминальні літургії за загиблими в ДТП.

 

Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» долучається до цих заходів та висловлює щире співчуття тим, хто втратив у ДТП своїх рідних та близьких.

 

У День пам’яті жертв ДТП, в знак солідарності і підтримки, просимо водіїв включити ближнє світло фар на автомобілі, тим самим вшанувавши пам’ять загиблих у ДТП.

Нагадуємо, про важливість дотримання правил безпеки на дорозі. Будьте обачними та свідомими, бережіть себе та своїх близьких!