3 червня – Всесвітній день велосипеда

3 червня у всьому світі відзначається День велосипеда. Це свято схвалене Генасамлеєю ООН у 2018 році в підтримку розвитку велосипедного спорту та пропаганди користування велосипедом як одним із найбільш екологічних, надійних, корисних для здоров’я, доступних та безпечних видів транспорту.

 

У контексті Цілей сталого розвитку налагоджена велосипедна інфраструктура сприяє очищенню повітря, зменшенню заторів, а отже, боротьбі зі змінами клімату; економії часу для задоволення більшості соціальних потреб населення, його мобільності, а отже, економічному зростанню; а з точки зору Всесвітньої організації охорони здоров’я – ще й підтримці громадського здоров’я, адже як відомо, велосипедна їзда знижує ризики серцево-судинних захворювань, інсульту, деяких видів раку, ожиріння, діабету, позитивно впливає на психічне здоров’я.

 

Генасамблея ООН закликала держави-члени брати на озброєння передову практику пропаганди користі велосипеда серед усіх членів суспільства, і у зв’язку з цим вітає будь-які ініціативи з організації велопробігів на національному та місцевому рівнях в якості засобу поліпшення фізичного і психічного здоров’я і самопочуття, а також формування в суспільстві культури їзди на велосипеді. Так, Європейська економічна комісія ООН та ВООЗ оприлюднили Панєвропейський майстер-план просування велосипедного спорту для допомоги країнам у розвитку національної політики із популяризації велотранспорту.

 

У багатьох країнах велосипед активно використовується всюди нарівні з іншими видами транспорту. В Україні він також популярний, проте із-за відсутності належної інфраструктури є більше поширеним у невеликих населених пунктах і практично невигідний в умовах мегаполісу.

 

Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» вітає усіх велопрофі та велолюбителів! Заради безпеки на дорозі закликаємо обов’язково дотримуватися Правил дорожнього руху, культури водіння, користування захисним спорядженням та світлоповертальними елементами.