В Україні стартував щорічний Всеукраїнський тиждень безпеки дорожнього руху, присвячений питанням запобігання дорожньо-транспортного травматизму в країні, дотримання правил дорожнього руху та безпечної поведінки на вулицях і дорогах. Тиждень покликаний привернути увагу суспільства до проблеми ДТП та об’єднати зусилля державних органів, відомств, структур, зацікавленої громадськості та ЗМІ заради її подолання.
Міжнародний благодійний фонд вже традиційно долучився до проведення Тижня у якості співорганізаторів. Ми є однією із найбільших профільних громадських структур, що опікуються питаннями безпеки дорожнього руху в Україні та розробляють проєкти із популяризації та попередження дорожньо-транспортного травматизму. Президент Фонду Юрій Чорний взяв участь у прес-конференції, якою розпочався Тиждень, та проанонсував ті заходи, які будуть відбуватися за ініціативи організації на центральному рівні та в регіонах.
Так, за підтримки Міністерства освіти та науки України Фонд планує провести 19 листопада традиційний всеукраїнський щорічний урок з безпеки дорожнього руху у загальноосвітніх навчальних закладах. Спільно з МОН підготовлено спеціальний методичний посібник та відеоматеріали для учнів, які можна використати під час підготовки та проведення уроку. Нагадаємо, скористатися ними можна на сайті Фонду у розділі
Єдиний національний урок або на нашому YouTube-каналі «Безпечна країна».
16 листопада буде підведено підсумки та визначено переможців щорічного всеукраїнського молодіжного
конкурсу фото- та відеоробіт національного проєкту «Безпечна країна», який проходить в Україні уже 4-й рік поспіль та збирає тисячі творчих дитячих робіт з різноманітних тем безпеки, у тому числі й з безпеки дорожнього руху. Онлайн-трансляцію, а потім і запис заходу, можна буде переглянути на тому ж таки
YouTube-каналі «Безпечна країна».
Також фахівці Фонду долучаться до круглого столу Міністерства освіти і науки України
«Безпечне освітнє середовище. Організаційні та навчально-методичні аспекти з підвищення рівня безпеки дітей та молоді на дорогах». Спільно з фахівцями КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» на ньому планують презентувати нову Програму підвищення кваліфікації педпрацівників в частині обов’язкового набуття ними навичок надання домедичної допомоги, формування практичних знань та вмінь для популяризації цієї теми в освітньому просторі.
Як і щороку, Фонд також проведе традиційну всеукраїнську благодійну акцію зі здачі крові для постраждалих в ДТП
«Здай кров – врятуй життя». 18 листопада акція пройде у Києві в НДСЛ «Охматдит», а протягом тижня долучитися до неї зможуть усі охочі у будь-якому із Центрів переливання крові в Україні.
Всеукраїнський Тиждень безпеки дорожнього руху відбудеться протягом 15-21 листопада 2021 р.
Повний перелік заходів дивіться на нашому сайті у розділі
Тиждень БДР.
З додаткових питань стосовно їх проведення звертатися за тел. 068-466-43-82.
Проблеми дорожньо-транспортного травматизму та шляхи їх подолання під час прес-конференції обговорили також
Володимир Крейденко, заступник Голови Комітету ВРУ з питань транспорту та інфраструктури,
Ігор Діденко, радник Міністра внутрішніх справ України,
Олексій Білошицький, перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України,
Євген Зборовський, Голова Державної служби України з безпеки на транспорті,
Віктор Сальков, в.о. керівника експертної групи з питань дошкільної та інклюзивної освіти Міністерства освіти та науки України.
Повну трансляцію події можна переглянути на сайті ІА «Укрінформ» за
посиланням.
Довідково
Дорожньо-транспортний травматизм, за даними ВООЗ, є однією з найбільших світових проблем охорони здоров’я. Травмуються або отримують каліцтва щодня понад тисячі осіб. Ризик загинути внаслідок ДТП різниться в різних країнах, проте 70% припадає на країни з низьким та середнім рівнем доходу.
Щороку, за різними статистичними даними, Україна втрачає в дорожньо-транспортних пригодах понад 3 тисячі своїх громадян, понад 30 тисяч травмуються. За десять місяців 2021 року за даними Патрульної поліції усього на українських дорогах сталося: 154 480 дтп, що майже на 14% більше, ніж в минулому році. Проте спостерігається зниження рівня саме постраждалих і травмованих. За цей період в Україні загинуло 2 592 громадян (на 8,8%менше), 24 905 – отримали травми (на 6,8% менше). Також за цей період в Україні сталося 3 182 дтп за участю дітей, у яких загинуло – 157 дітей, 3 591 – травмовано. Основні причини дтп із загиблими та травмованими: перевищення безпечної та встановленої швидкості руху; порушення правил маневрування; порушення правил проїзду перехресть; порушення правил проїзду пішохідних переходів; недотримання дистанції.