В МОН України затвердили Типову програму підвищення кваліфікації педпрацівників закладів загальної середньої освіти «Знаємо та діємо» (наказ №62 від 26.01.2022) з метою освоєння освітянами нових методичних інструментаріїв викладання правил безпечної поведінки на дорозі та основ надання домедичної допомоги серед школярів. Курс розроблений в рамках формування безпечного та здорового освітнього середовища в Україні.
Курс розрахований на вчителів, директорів, заступників директорів, педагогів-організаторів, соціальних педагогів, практичних психологів в школах та включає 4 навчальних модулі загальною тривалістю 30 академічних годин за напрямками:
Міжнародний благодійний фонд як один із розробників цієї Програми щиро дякує Міносвіти за сприяння даній ініціативі. Маючи більш як десятирічний досвід роботи у сфері безпеки дорожнього руху, працюючи з потерпілими, проводячи заняття з домедичної допомоги серед дітей та молоді, ми як ніхто розуміємо важливість та актуальність цієї теми серед підростаючого покоління, а ще більше – потребу у відповідних знаннях серед педагогів. У рамках визначеного Урядом України курсу з формування безпечного освітнього середовища здобуті знання та навички дадуть можливість освітянам бути більш обізнаними в темі та ще більш ефективно і цікаво доносити її до учнів та батьків. А проходження обов’язкового практичного курсу з домедичної допомоги, сподіваємося, збільшить число тих, хто зможе впевнено та якісно зреагувати у разі нещасних випадків та врятувати життя людині.
Фонд усіляко сприятиме реалізації даної Програми в усіх означених напрямках, а також продовжить роботу над формуванням тематичних навчально-методичних матеріалів на допомогу вчителю. У минулому році ми випустили друком методичний посібник «Безпечна дорога додому», який у простій ілюстрованій формі пояснює учням правила поведінки на дорозі, принципи використання світлоповертальних елементів, алгоритм дій у разі ДТП, основи страхової грамотності. Нині готується ілюстративний матеріал для оснащення класних куточків з безпеки дорожнього руху. Формуються тематичні навчальні відео.
До відома, щороку на дорогах країни гине в середньому близько 2 сотень дітей, понад 4 тис. травмуються.