17 травня відбудеться прес-конференція з нагоди початку Тижня безпеки дорожнього руху. Таким чином Україна приєднується до 6-го Глобального Тижня безпеки дорожнього руху, який триватиме у всьому світі 17-23 травня 2021 р.
Організатори Тижня: ДП «Український науково-дослідний інститут медицини транспорту» МОЗ України (Київська міжрегіональна філія), Міністерство освіти і науки України, Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП», Моторне (транспортне) страхове бюро України ЗА УЧАСТЮ: Міністерства інфраструктури України, Державного агентства інфраструктурних проектів України, Державної служби України з безпеки на транспорті, Національної поліції України, Донецького юридичного інституту МВС України та інших.
Про ситуацію з безпекою дорожнього руху в Україні, роботу, яка проводиться задля зменшення аварійності на дорогах, зокрема, про плани щодо реалізації державної Програми з підвищення рівня безпеки дорожнього руху до 2024 р., національний проект «Безпечна країна», а також про заходи, які відбуватимуться у рамках Тижня, говоритимуть учасники прес-конференції:
Віктор Ляшко, заступник міністра охорони здоров’я України;
Юрій Чорний, директор «Київської міжрегіональної філії» Українського науково-дослідного інституту медицини транспорту МОЗ України;
Віра Рогова, заступник міністра освіти і науки України;
Антон Геращенко, заступник міністра внутрішніх справ;
Олексій Білошицький, перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України;
Антон Щелкунов, генеральний директор Директорату з безпеки на транспортіМіністерства інфраструктури України;
Кирило Хом’яков, голова Державного агентства інфраструктурних проектів України;
Микита Лагунін, заступник голови Державної служби України з безпеки на транспорті;
Володимир Шевченко, генеральний директор Моторного (транспортного) страхового бюро України.
Детальна інформація щодо проведення ТИЖНЯ за тел. 067-984-32-91 Валентина Місяць
Довідково:травневий Тиждень безпеки дорожнього руху відкриває Друге Десятиліття дій із забезпечення безпеки дорожнього руху на 2021-2030 рр., схвалене резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 74/299 на 74-й сесії в серпні минулого року, з амбітною метою скорочення кількості смертей та травм через дорожньо-транспортні пригоди на 50% до 2030 року. Світовим співтовариством розпочато низку заходів, спрямованих на поліпшення ситуації щодо дорожньо-транспортної аварійності. 6-ий Глобальний Тиждень безпеки дорожнього руху буде присвячений темі перевищення швидкості (Managing Speeding) – одній із основних причин дтп і відбуватиметься під гаслом #StreetsForLife#Love30, тобто, акцентуватиме увагу на обмеженнях швидкості руху транспортних засобів до 30 км/год в межах житлових та пішохідних зон у містах.
Дорожньо-транспортний травматизм, за даними ВООЗ, є однією з найбільших світових проблем охорони здоров’я. Травмуються або отримують каліцтва щодня понад тисячі осіб. Ризик загинути внаслідок ДТП різниться в різних країнах, проте 70% припадає на країни з низьким та середнім рівнем доходу.
Показники смертності в нашій країні в 3-4 рази вищі, ніж в європейських країнах. Щороку, за різними статистичними даними, Україна втрачає в дорожньо-транспортних пригодах понад 3 тисячі своїх громадян, понад 30 тисяч травмуються. У 2020 році на українських дорогах сталося: 168 107 дтп, з них: 26 140 дтп – з постраждалими; 3541 особа – загинула (1198 – пішоходів); 31 974 людини – отримали травми (пішоходів – 6959).Також в 2020 році сталося 4 432 дтп за участю дітей, у яких 168 дітей загинуло та 3957 травмовано. У 1 кварталі 2021 року, за офіційними даними поліції, в Україні сталося 42 689 ДТП, що на 18% більше, ніж у січні-березні 2020р. Основні причини дтп із загиблими та травмованими: перевищення безпечної та встановленої швидкості руху; порушення правил маневрування; порушення правил проїзду перехресть; порушення правил проїзду пішохідних переходів; недотримання дистанції.