АНОНС! В Україні відбудеться благодійна акція «Здай кров – врятуй життя»

У рамках 2-го етапу Тижня безпеки дорожнього руху з 13 по 19 листопада в Україні пройде щорічна національна благодійна акція «Здай кров – врятуй життя», метою якої є популяризації донорства та допомога потерпілим у ДТП.

Дорожньо-транспортний травматизм – одна з найпоширеніших причин смертності в Україні. Щорічно на дорогах гине більше 3 000 осіб, понад 30 тисяч отримують важкі травми. Значні крововтрати є основною причиною летальності або важких станів потерпілих при ДТП, які констатують на час приїзду швидкої. 

 

Наразі в Україні спостерігається серйозний дефіцит донорської крові. За даними Міністерства охорони здоровʼя, з початку війни потреба в донорській крові та її компонентах зросла на понад 40%.  Оскільки  банки крові потребують постійного поповнення, важливо здавати кров не тільки в рамках благодійних акцій, а й поза ними.

 

З метою популяризації донорського руху,  Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» та КМФ ДП «Український науково-дослідний інститут медицини транспорту» МОЗ України систематично організовують акцію «Здай кров – врятуй життя», метою якої є допомога потерпілим у ДТП, а також лікування дітей та поранених захисників. 

 

Здати кров у рамках акції можна буде з 13 по 19 листопада 2023 року:

  • на базі Київського міського центру крові (з 08.00 до 16.00 год за адресою: м Київ, вулиця Максима Берлинського, 12 та з 8-00 до 15-00 год за адресою: пр. Алішера Навої, 1 (Лівий берег);
  • на базі регіональних Центрів переливання крові по Україні (згідно їхніх вимог та графіків прийому донорів).

Нагадаємо, Тижні безпеки дорожнього руху в Україні проходять двічі на рік  у рамках реалізації заходів ІІ Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2021-2030, проголошеного Генеральною Асамблеєю ООН. Метою Десятиліття дій із забезпечення безпеки дорожнього руху на 2021-2030 рр., проголошеного Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 74/229, є зниження смертності та травматизму в результаті дорожньо-транспортних пригод не менше ніж на 50% протягом цього періоду.

 

Тижні є однією із найбільших інформаційно-просвітницьких платформ для привернення уваги суспільства до проблем дорожньо-транспортного травматизму та мають на меті консолідацію зусиль державних органів, відомств, структур, громадськості та ЗМІ  для напрацювання спільних рішень та вирішення цієї проблеми.