«Безпечна дорога додому»: у закладах освіти проходить загальнонаціональний урок з безпеки дорожнього руху

17 листопада в закладах загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти країни проходить традиційний урок «Безпечна дорога додому» з основ безпеки дорожнього руху та попередження травматизму внаслідок дорожньо-транспортних пригод.

Загальнонаціональний урок з безпеки дорожнього руху один із заходів, який Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» спільно з Міністерством освіти та науки України, проводить в рамках 2-го етапу національного Тижня безпеки дорожнього руху.

 

У низці закладів освіти відбуваються очні уроки, ще частина учнів засвоює знання за допомогою відеоматеріалів у дистанційному форматі. Окрім цього, багато навчальних закладів запросили на уроки безпеки представників поліції, які проводять для школярів  інтерактивні ігри та заняття з безпеки дорожнього руху та життєдіяльності.

Під час проведення уроків педагогічні працівники можуть скористатися методичним посібником «Безпечна дорога додому», а також низкою тематичних відеоматеріалів, які розробив Міжнародний благодійний фонд.

 

Більш детально ознайомитися з відеоматеріалами можна на нашому сайті у  розділі Єдиний національний урок. Також вони розміщені також на YouTube-каналі «Безпечна країна».

 

Окрім цього, навчальні матеріали з безпеки дорожнього руху поповнилися новими відео. У рамках Тижня, Фонд екранізував ще  дві частини методичного посібника «Безпечна дорога додому».

Тож тепер під час відеоуроків школярі зможуть ознайомитися з правилами дорожнього руху для пішоходів та інших учасників дорожнього руху, особливостями дорожнього руху велосипедистів, а також особливостями носіння світлоповертальних елементів (СПЕ).

Нагадаємо, користуватися матеріалами YouTube-каналу «Безпечна країна» можна не лише в рамках проведення тижнів безпеки дорожнього руху, а й будь-коли протягом року під час занять з основ безпеки життєдіяльності, тематичних виховних годин та інших освітніх заходів з теми безпеки дорожнього руху.

 

Матеріали орієнтовані на різні вікові категорії учнів. Їх можна транслювати дітям онлайн або ж рекомендувати до перегляду.  Посібник та відеоматеріали стосуються правил поведінки пішоходів на вулицях і дорогах, на залізниці, дотримання правил дорожнього руху під час користування велосипедами. Підіймають важливу тему використання світлоповертальних елементів. Також навчають основам надання домедичної допомоги у разі нещасних випадків.

 

Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» понад 15 років працює у сфері безпеки дорожнього руху України, зокрема над попередженням дорожньо-транспортної аварійності та численних людських втрат на дорогах. Традиційно щороку Фонд долучається до організації заходів в рамках національного Тижня безпеки дорожнього руху, який є однією із найбільших інформаційно-просвітницьких платформ для привернення уваги суспільства до проблем дорожньо-транспортного травматизму в країні. Тижні мають на меті консолідацію зусиль державних органів, відомств, структур, зацікавленої громадськості та ЗМІ  для напрацювання спільних рішень та розв’язання цієї проблеми.