Безпека життєдіяльності: знаємо та діємо 2023 (фото)

Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок дорожньо-транспортних пригод» (далі – Організатор/Виконавець) спільно з Міністерством освіти та науки України та Міністерством культури та інформаційної політики України, за підтримки Державного підприємства «Український науково-дослідний інститут медицини транспорту» МОЗ України та Моторного транспортного страхового бюро України вже вшосте проводить серед дітей та молоді щорічний Всеукраїнський конкурс фото- та відео робіт в рамках національного проєкту «Безпечна країна», спрямований на:

 • привернення уваги підростаючого покоління, педагогічних працівників, громадськості до основних складових безпеки життя, дотримання безпечних правил та норм поведінки в суспільстві, розвиток безпечного освітнього середовища, виховання усвідомленої та соціальної відповідальної молоді;
 • формування творчих здібностей підростаючого покоління, створення дітьми та молоддю соціальної реклами «Безпечна країна очима дітей».

 

МЕТА КОНКУРСУ

 • привернення уваги до складної ситуації з дорожньо-транспортним травматизмом в країні й необхідності зменшення смертності внаслідок ДТП шляхом популяризації дотримання правил дорожнього руху та безпечної поведінки на дорозі, зменшення швидкості, використання пішоходами світлоповертальних елементів у темний час доби, правил користування персональним вело- та електротранспортом, громадським транспортом, використання автокрісел, відмова учасників дорожнього руху від використання гаджетів, протидії керуванню транспортними засобоми під дією алкоголю, наркотиків та інших станів сп’яніння;
 • дотримання алгоритму дій у разі ДТП та інших нещасних випадків, надзвичайних ситуацій техногенного, природного чи військового характеру та реагування на їхні наслідки, важливості опанування навичками надання домедичної допомоги потерпілим.

 

ТЕМИ КОНКУРСУ

 

1) Молодь за безпеку дорожнього руху – безпечна поведінка пішоходів та інших учасників дорожнього руху під час використання персонального вело-, електротранспорту; правила поведінки та безбар’єрність у громадському транспорті;

 

2) Безпека життєдіяльності: знаємо та діємо –  практичні навички поведінки у разі надзвичайних ситуацій, виявлення мінно-вибухових предметів, надання домедичної допомоги потерпілим.

 

3) Моя безпечна країна: майбутнє– вільна інтерпретація власного бачення безпеки своєї країни та її майбутнього.

 

УЧАСНИКИ КОНКУРСУ

До участі в конкурсі запрошується молодь – учні та вихованці закладів освіти. Без вікових обмежень. Учасники до 14 років – за наявності згоди батьків/опікунів.

Участь у конкурсі може бути як індивідуальною, так і колективною.

 

УМОВИ КОНКУРСУ

 

Конкурс проводиться протягом травня – жовтня 2023 року, із підведенням підсумків у листопаді 2023 р. Кількість фото- та/або відеоробіт від автора чи колективу – 1-3 на одну або декілька обраних тем конкурсу.

 

Зверніть увагу! Фото- та/або відео робота на обрану тему має виглядати як соціальна реклама, спрямована на пропаганду толерантної та безпечної поведінки на вулицях і дорогах, попередження дитячого травматизму, дотримання правил дорожнього руху, зокрема, носіння світлоповертальних елементів, використання захисних шоломів при їзді на мотоциклах і велосипедах, ременів безпеки та дитячих крісел в автомобілях, відповідальним користуванням персональним електротранспортом, дотримання правил пожежної безпеки та поведінки на воді, поведінки у разі надзвичайних ситуацій, виявлення мінно-вибухових предметів, володіння навичками надання домедичної допомоги та інших аспектів, пов’язаних з безпекою дітей та молоді.

 

Робота має бути оригінальною, не скопійованою з інших джерел та створеною особисто учасником/колективом учасників конкурсу, а також відповідати вимогам чинного законодавства з питань авторського права, у тому числі в контексті розміщення в Інтернет-просторі.

 

До участі у конкурсі не допускаються фото- та відеороботи політичного змісту; прямого рекламного характеру; риторики ненависті чи зневаги, закликів до насильства, сцен насилля; плагіат; роботи, що містять зображення фізичних осіб, використані без наявності відповідного дозволу; роботи з порушенням авторських прав третіх осіб, роботи, що містять посилання на конкретний товар або виробника, на рекламодавця, на об’єкти права інтелектуальної власності, на суб’єкти господарської діяльності.

Забороняється пропонувати до участі в конкурсі твори, авторські та/чи суміжні права на які не належать учаснику/ колективу учасників!

 

Фото- та/чи відеоробота супроводжується назвою, що відображає її суть, із зазначенням авторського колективу та його керівника, назви навчального закладу, міста, району, області, контактних даних. Ця інформація є обов’язковою під час реєстрації на участь у конкурсі.

 

Фото- та/чи відео робота ОБОВ’ЯЗКОВО супроводжується підписаною власноруч колективною ЗАЯВОЮ УЧАСНИКІВ (завантажити Заяву) – дозволом від авторів, правовласників на використання твору. Учасники конкурсу гарантують наявність у них авторських прав на твори, що беруть участь у конкурсі, прав та дозволів на використання зображень третіх осіб та будь-яких інших зображень. Будь-які претензії з боку третіх осіб щодо авторських прав на фото-відеороботи або їхнього неправомірного використання організаторами/виконавцями конкурсу вирішуються учасниками самостійно, без залучення організаторів та/або виконавців конкурсу.

 

Цим дозволом учасники надають організаторам та/або виконавцям дозвіл (невиключні права інтелектуальної власності) на використання творів, включаючи суміжні права, у всьому світі, в тому числі дозвіл на публічний показ, відтворення, розповсюдження у будь-який спосіб фото-відеоробіт, наданих для участі в конкурсі, а також гарантує, що учасниками конкурсу отримано згоду на проведення фото- та/або відеозйомки всіх осіб, зображених у творах.

 

Згода на використання твору надається учасниками організаторам та/або виконавцям на весь строк чинності майнових прав на такі твори. Зазначений дозвіл на використання творів надається учасниками конкурсу безоплатно.

 

Беручи участь у конкурсі, учасники розуміють та погоджуються з тим, що твори можуть використовуватися організаторами та/або виконавцями конкурсу повністю або частково у всьому світі, без виплат винагороди за будь-яке використання безстроково, без подальшої компенсації або перегляду такої згоди.

 

Учасники конкурсу також підтверджують та погоджуються, що твори можуть використовуватися цілком або частково, окремо або разом з іншими роботами, з будь-яким використанням прав інтелектуальної власності, а також можуть бути змінені, відредаговані або доповнені, використані у відмінній від оригіналу або комбінованій формі чи будь-яким іншим чином на розсуд організаторів та/або виконавців, що не буде вважатися порушенням прав інтелектуальної власності, які належать учасникам конкурсу.

Беручи участь у конкурсі, учасники тим самим підтверджують свою згоду на передачу, збір, обробку і використання їхніх персональних даних. Персональні дані учасників конкурсу будуть використовуватися виключно виконавцями/ організаторами або уповноваженими ними особами з дотриманням необхідних заходів конфіденційності та виключно у зв’язку з проведенням конкурсу і не передаватимуться жодним третім особам для цілей, не пов’язаних із цим конкурсом. Виконавцями/організаторами або уповноваженими ними особами будуть вжиті всі заходи безпеки щодо персональних даних, наданих учасниками конкурсу, згідно з Законом України «Про захист персональних даних».

 

Правила можуть бути змінені та/або доповнені організаторами до початку конкурсу. У випадку затвердження та оприлюднення Правил організаторами будь-які зміни та/або доповнення до них можливі у тому самому порядку, який визначено для інформування про правила. Такі зміни та/або доповнення набувають чинності з моменту їхнього оприлюднення організаторами.

 

Участь у конкурсі означає, що його учасники ознайомлені та повністю погоджуються із цими правилами.

 

УВАГА: Не підлягають розгляду роботи, які виконані або надані без дотримання умов конкурсу та вимог до конкурсних робіт. Роботи подаються у чітко зазначений термін.

 

ВИМОГИ ДО КОНКУРСНИХ РОБІТ

 1. Фоторобота:

– хорошої якості, не менш ніж 2500 px з більшої сторони знімка, об’єм обмеження 2,5 Мб;

 1. Відеоробота:
 • тематичне відео хронометражем до 60 секунд (1хв.) Умов щодо наявності або відсутності відеомонтажу – немає;
 • відеоробота не може повторювати ідеї або фрагменти соціальних відеоматеріалів, розповсюджених раніше або в момент проведення конкурсу засобами масової інформації, в Інтернеті та в рекламних блоках на телебаченні;
 • музика та відео інших авторів, захищених авторським правом, у відеороботах може використовуватися хронометражем не більше ніж 10 секунд.
 • Відеоробота може супроводжуватися назвою, зазначенням прізвища, ім’я автора (-ів), назви навчального закладу, області, міста, району.

 

Зверніть увагу! Відеороботи хронометражем більше 60 секунд, не зможуть посісти призові місця за висновками журі (І, ІІ, ІІІ місце), АЛЕ братимуть участь у незалежному глядацькому оцінюванні та можуть отримувати спецпризи від організаторів конкурсу, якщо таку роботу вважатимуть достойною.

 

КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ КОНКУРСНИХ РОБІТ

 • відповідність меті конкурсу та вимогам до конкурсних відеоробіт;
 • максимальне розкриття теми конкурсу;
 • якість відео;
 • рівень художнього виконання;
 • оригінальність та майстерність роботи;
 • креативність;
 • відповідність назви або гасла сюжетно-композиційному змісту роботи.

До участі в оцінюванні конкурсних робіт запрошується компетентне журі у складі представників від організаторів, партнерів та спонсорів конкурсу –державних відомств та структур, зацікавленої громадськості, бізнесу, засобів масової інформації.

ПОРЯДОК ПОДАННЯ РОБІТ

 

Конкурс триває протягом травня – жовтня 2023 року, із підведенням підсумків у листопаді 2023 року.

 

Строки подання робіт  – з 15 травня по 13 жовтня 2023 року.

Незалежне глядацьке оцінювання – з 16 по 22 жовтня 2023 року.

Зверніть увагу! Фото – та/або відеороботи завантажуються на платформу конкурсу САМОСТІЙНО!

КРОК 1: На сайті dopomogadtp.com у меню КОНКУРС ознайомтесь з Положенням про конкурс. Оберіть тему та напрямок (фото або відео).

КРОК 2: Заповнюємо реєстраційну форму (ім’я автора чи колективу авторів прописується латиницею без крапок, лапок, дужок та інших символів); 

КРОК 3. Вкажіть пароль та запам’ятайте його.

КРОК 4: Прикріплюємо відскановану у форматі pdf з підписами Заяву учасників.

КРОК 5: На електронну пошту, вказану при реєстрації, Вам надійде підтвердження участі. Перейдіть за посиланням, вкажіть повторно ім’я та пароль, які були вказані при реєстрації;

КРОК 6: Завантажте роботу (від одного автора/коллективу авторів можна завантажити до трьох робіт);

КРОК 7: Після погодження Вашої роботи модератором вона з’явиться на платформі конкурсу.

КРОК 8: Оригінал Заяви учасників з підписами обов’язково надішліть поштою на адресу м.Київ, а/c 217, 01019.

 

Довідкова інформація (модератор конкурсу) за тел: 068-466-43-82, 044-466-43-81.

 

ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ ТА НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ

 

Підведення підсумків конкурсу та нагородження переможців відбудеться у листопаді 2023 року під час проведення ІІ-го етапу Тижня безпеки дорожнього руху в Україні. Дата та формат проведення будуть повідомлені додатково.

 

Переможці конкурсу будуть відзначені дипломами та подарунками.

 

Найкращі роботи будуть продемонстровані на сайтах та в соціальних мережах організаторів, а також можуть бути використані для соціальної реклами на телебаченні та в мережі Інтернет.

 

Інформація про підсумки Всеукраїнського конкурсу буде оприлюднена на сайтах та в соціальних мережах організаторів.