Дякуємо донорам: 14 червня у світі відзначається Міжнародний день донора

14 червня в усьому світі відзначається Міжнародний день донора. Це день вшанування почесних донорів та донорства крові в цілому, привернення уваги до глобальних потреб систем охорони здоров’я у крові та її компонентах заради порятунку мільйонів життів.

 

У 2020 році кампанія з нагоди Дня донора присвячена темі безпечної крові – «Безпечна кров рятує життя». За даними ВООЗ, забезпечення кров’ю належної якості є досі складною проблемою у всьому світі – окрім недостатньої кількості донорів, багатьом країнам з низьким та середнім рівнем доходу бракує ще й обладнання для дослідження крові. Ця тема покликана мобілізувати уряди, національні системи охорони здоров’я та служби крові розвивати інфраструктуру для збільшення об’ємів донорської крові, створювати системи нагляду за усіма етапами переливання крові та забезпечення її якості, проводити належне медичне обстеження потенційних донорів, підвищувати обізнаність громадян щодо вимог та протипоказів до здачі крові заради її безпечності. ВООЗ визнає – забезпечення достатньою кількістю безпечної крові можливо у першу чергу за умови постійного збільшення обсягів донорської допомоги та підтримки донорства.

 

Благодійний донорський проект Фонду «Здай кров – врятуй життя» вже тривалий час працює заради допомоги постраждалим в ДТП, які терміново потребують переливання крові та її компонентів. Двічі на рік ми влаштовуємо благочинні донорські акції по всій Україні з метою поповнення запасів банків крові. Це є частиною нашої місії. Користуючись нагодою, особливу вдячність цього дня хочеться висловити постійним донорам проекту – працівникам Патрульної поліції України,  Держслужби України з безпеки на транспорті, Служби судової охорони України, волонтерському активу, які безвідмовно відгукуються на прохання про допомогу. На жаль, такі звернення непоодинокі, і потреба у збільшенні кількості здорових донорів досі актуальна. Щодня внаслідок важких травм під час аварій на дорозі комусь терміново необхідна кров або її компоненти. Тому Фонд усіляко підтримує прояви донорської допомоги та закликає долучатися до проекту.

 

У підтримку міжнародної спільноти Фонд пропанує розвиток донорського руху, свідомого відповідального та добровільного волевиявлення до здачі крові. Адже кожна крапля крові є ціною людського життя.