Положення про Всеукраїнський конкурс в рамках національного проєкту «Безпечна країна» «БУДЬ ПОМІТНИМ НА ДОРОЗІ»

Положення про Всеукраїнський конкурс 

в рамках національного проєкту «Безпечна країна»

«БУДЬ ПОМІТНИМ НА ДОРОЗІ»

Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок дорожньо-транспортних пригод»  спільно з Міністерством освіти та науки України (далі – Організатори/Виконавці) за підтримки Моторного (транспортного) страхового бюро України в рамках національного проєкту «Безпечна країна» проводять серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів та студентів профтехучилищ всеукраїнський конкурс соціальних відеоробіт «БУДЬ ПОМІТНИМ НА ДОРОЗІ» з популяризації використання світлоповертальних елементів на дорозі в темний час доби.

МЕТА КОНКУРСУ

Привернення уваги учасників дорожнього руху – пішоходів, велосипедистів, мотоциклістів, власників персонального електротранспорту, дітей та молоді – до обов’язкового використання світлоповертальних елементів під час перебування/пересування по вулицях і дорогах у темний час доби. Виховання підростаючого покоління, розвиток творчих здібностей.

УЧАСНИКИ КОНКУРСУ

До участі в конкурсі запрошуються учні загальноосвітніх навчальних закладів, студенти профтехучилищ. Учасники до 14 років – за наявності згоди батьків/опікунів.

УВАГА: участь у конкурсі має бути лише колективною! 

ВИМОГИ ДО ВІДЕОРОБІТ

Тривалість відеоролика – 30-45 сек. (максимально – до 1 хв.)

Формат – MP4, роздільна здатність та співвідношення сторін – 1080p (1920 х 1080), 720p (1280 х 720), 480p (854 х 480), 360p (640 х 360) або 240p (426 х 240);

  Відеоробота має бути соціально спрямованою та демонструвати позитивний приклад використання дітьми та молоддю світлоповертальних елементів – жилетів, ременів, браслетів, підвісок, брелків, стрічок тощо на одязі або на засобах пересування – велосипедах, роликах, ковзанах, мопедах, персональному електротранспорті, дитячих колясках та ін.,  або носіння одягу із світлоповертальними елементами; привернення уваги громадськості до важливості використання світлоповертальних елементів заради безпеки на дорозі; із використанням закликів  до носіння світлоповертальних елементів.

  Відеоробота не може повторювати ідеї або фрагменти соціальних відеоматеріалів, розповсюджених раніше, або в момент проведення конкурсу засобами масової інформації, в Інтернеті та в рекламних блоках на телебаченні.

  Твір має бути оригінальним, не скопійованим з інших джерел та створеним особисто колективом учасників конкурсу, а також відповідати вимогам чинного законодавства з питань авторського права, у тому числі в контексті розміщення в Інтернет-просторі:   https://creatoracademy.youtube.com/page/lesson/copyrightguidelines?hl=ru#strategies-zippy-link-3

  До участі у конкурсі не допускаються відеороботи політичного змісту; прямого рекламного характеру; риторики ненависті чи зневаги, закликів до насильства, сцен насилля; плагіат; роботи, що містять зображення фізичних осіб, використані без наявності відповідного дозволу; роботи з порушенням авторських прав третіх осіб; роботи, що містять посилання на конкретний товар або виробника, на рекламодавця, на об’єкти права інтелектуальної власності, на суб’єкти господарської діяльності. Забороняється пропонувати до участі в конкурсі твори, авторські та/чи суміжні права на які не належать учаснику/ колективу учасників!

  Музика та відео інших авторів, захищених авторським правом, у відеороботі може використовуватися хронометражем не більше ніж 10 секунд.

  Відеоробота супроводжується назвою, що відображає її суть, із зазначенням авторського колективу та його керівника, назви навчального закладу, міста, району, області.

  Відеоробота ОБОВ’ЯЗКОВО супроводжується підписаною власноруч колективною ЗАЯВОЮ УЧАСНИКІВ (завантажити Заяву) – дозволом від авторів, правовласників на використання твору. Учасники конкурсу гарантують наявність у них авторських прав на твори, що беруть участь у конкурсі, прав та дозволів на використання зображень третіх осіб та будь-яких інших зображень. Будь-які претензії з боку третіх осіб щодо авторських прав на відеороботи або їхнього неправомірного використання організаторами/виконавцями конкурсу вирішуються учасниками самостійно, без залучення організаторів та/або виконавців конкурсу.

  Цим дозволом учасники надають організаторам та/або виконавцям дозвіл (невиключні права інтелектуальної власності) на використання творів, включаючи суміжні права, у всьому світі, в тому числі дозвіл на публічний показ, відтворення, розповсюдження у будь-який спосіб відеоробіт, наданих для участі в конкурсі, а також гарантує, що учасниками конкурсу отримано згоду на проведення фото- та/або відеозйомки всіх осіб, зображених у творах. Згода на використання твору надається учасниками організаторам та/або виконавцям на весь строк чинності майнових прав на такі твори. Зазначений дозвіл на використання творів надається учасниками конкурсу безоплатно.

  Беручи участь у конкурсі, учасники розуміють та погоджуються з тим, що твори можуть використовуватися організаторами та/або виконавцями конкурсу повністю або частково у всьому світі, без виплат винагороди за будь-яке використання безстроково, без подальшої компенсації або перегляду такої згоди. Учасники конкурсу також підтверджують та погоджуються, що твори можуть використовуватися цілком або частково, окремо або разом з іншими роботами, з будь-яким використанням прав інтелектуальної власності, а також можуть бути змінені, відредаговані або доповнені, використані у відмінній від оригіналу або комбінованій формі чи будь-яким іншим чином на розсуд організаторів та/або виконавців, що не буде вважатися порушенням прав інтелектуальної власності, які належать учасникам конкурсу.

  Беручи участь у конкурсі, учасники тим самим підтверджують свою згоду на передачу, збір, обробку і використання їхніх персональних даних. Персональні дані учасників конкурсу будуть використовуватися виключно виконавцями/ організаторами або уповноваженими ними особами з дотриманням необхідних заходів конфіденційності та виключно у зв’язку з проведенням конкурсу і не передаватимуться жодним третім особам для цілей, не пов’язаних із цим конкурсом. Виконавцями/організаторами або уповноваженими ними особами будуть вжиті всі заходи безпеки щодо персональних даних, наданих учасниками конкурсу, згідно з Законом України «Про захист персональних даних».

  Правила можуть бути змінені та/або доповнені організаторами до початку конкурсу. У випадку затвердження та оприлюднення Правил організаторами будь-які зміни та/або доповнення до них можливі у тому самому порядку, який визначено для інформування про правила. Такі зміни та/або доповнення набувають чинності з моменту їхнього оприлюднення організаторами.

  Участь у конкурсі означає, що його учасники ознайомлені та повністю погоджуються із цими правилами.

    УВАГА: Не підлягають розгляду роботи, які виконані або надані без дотримання умов конкурсу та вимог до конкурсних робіт. Роботи подаються у чітко зазначений термін.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВІДЕОЗЙОМКИ*

Для збереження якості відео під час зйомки у вечірній або нічний час рекомендуємо:

 • обирати максимальну якість зображення в налаштуваннях камери, смартфона;
 • знімати в горизонтальній орієнтації (якщо це смартфонозйомка);
 • використовувати додаткові джерела освітлення;
 • застосувати засоби стабілізації камери, смартфона – штатив, монопод, стабілізатор.

КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ КОНКУРСНИХ РОБІТ

 • відповідність меті конкурсу та вимогам до конкурсних відеоробіт;
 • максимальне розкриття теми конкурсу;
 • якість відео;
 • рівень художнього виконання;
 • оригінальність та майстерність роботи;
 • креативність;
 • відповідність гасла сюжетно-композиційному змісту роботи.

ПОРЯДОК ПОДАННЯ РОБІТ

Конкурс триває протягом березня – квітня 2021 року.
Строки подання робіт  – з 15 березня по 25 квітня 2021 року. 

Зверніть увагу!  Відеороботи завантажуються на платформу конкурсу САМОСТІЙНО!

КРОК 1: На сайті dopomogadtp.com у меню КОНКУРС натискаємо кнопку «Взяти участь у конкурсі»;
КРОК 2: Заповнюємо реєстраційну форму (Зверніть увагу! Ім’я авторства прописується латиницею); 
КРОК 3: Прикріплюємо відскановану з підписами Заяву учасників (у форматі pdf);
КРОК 4: На електронну пошту, вказану при реєстрації, Вам надійде підтвердження участі. Перейдіть за посиланням, підтвердіть ім’я та пароль;
КРОК 5: Зайдіть як учасник та завантажте відеороботу (Увага! Від одного автора можна завантажити до трьох відеоробіт); КРОК 6: Зачекайте погодження Вашої роботи модератором, або ж зв’яжіться з ним за тел. 068-466-43-82. КРОК 7: Оригінал Заяви учасників з підписами обов’язково надішліть поштою на адресу м. Київ, а/c 217, 01019  

Довідкова інформація за тел: 068-466-43-82, 044-466-43-81.

ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ ТА НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ

Підведення підсумків конкурсу та церемонія нагородження переможців відбудеться у травні 2021 року під час проведення І-го етапу Тижня безпеки дорожнього руху в Україні (дата буде повідомлена додатково). У разі несприятливої епідемічної ситуації нагородження відбудеться в дистанційному форматі.

 

Колективи-переможці (І, ІІ, ІІІ місця) будуть відзначені грамотами та «яскравими» подарунками.

Найкращі відеоролики будуть продемонстровані на сайтах та в соціальних мережах організаторів, а також можуть бути використані для соціальної реклами на телебаченні та в мережі Інтернет.

 

Інформація про підсумки Всеукраїнського конкурсу буде оприлюднена на сайтах та в соціальних мережах організаторів.