Проект #I_can_HELP_you триває: надавати першу домедичну допомогу вчили молодь на Сумщині

Учні та викладачі Сумського вищого профтехучилища будівництва і дизайну долучилися до всеукраїнського соціального проекту #I_can_HELP_you_Я_можу_тобі_допомогти, покликаному навчити дітей та молодь азам надання першої медичної допомоги постраждалим у дорожньо-транспортних пригодах та у разі виникнення надзвичайних станів. Нагадаємо, проект організований спільними зусиллями Міжнародного благодійного фонду «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» та Управління ювенальної превенції Національної поліції України.

 

Представник Міжнародного благодійного фонду у Сумській області, лікар-психофізіолог центру медичної безпеки дорожнього руху Валерій Жбанов розповів про основні завдання тренінгу: «На наших заняттях ми навчаємо учнів проводити серцево-легеневу реанімацію, надавати допомогу при втраті свідомості, зупиняти критичні кровотечі, звільняти дихальні шляхи від сторонніх предметів, допомагати при опіках та укусах отруйних змій і комах, утопленнях та інших нещасних випадках. А також спільно з представниками поліції показуємо, як діяти та надавати допомогу потерпілим внаслідок дорожньо-транспортних пригод».

 

За словами організаторів тренінгу, варто надавати першу допомогу лише тоді, коли почуваєтесь упевнено і знаєте, що можете це зробити. І при цьому уникати будь-яких імпровізацій. Якою б критичною не була ситуація, варто опанувати себе та дотримуватися чіткого алгоритму дій. Говорячи про власну безпеку, медик Валерій Жбанов порадив подбати про наявність хоча б двох речей у кишені – латексних рукавичок та клапан-маски для серцево-легеневої реанімації, або ж хоча б носової хустинки. «Комплект із цих предметів обійдеться зовсім недорого, і в кишені вони займуть небагато місця, проте дійсно допоможуть у рятуванні чийогось життя», – відзначив він. Головне, за його словами, знати, що робити в критичній ситуації. Адже краще знати і ніколи не скористатися, ніж не змогти врятувати.

 

Очікується, що навчання в рамках проекту триватимуть до кінця весни. Усі учасники тренінгів отримають відповідні сертифікати.