Світлоповертальні аксесуари для літа – твоя модна безпека!

Тривалий світловий день влітку – не привід відмовлятися від додаткового «підсвічування» себе в темний час на вулицях і дорогах. Тим більше, що тепер це обов’язкова вимога для пішоходів згідно змін до Правил дорожнього руху. Світлоповертальні елементи вмить зроблять тебе помітним для водіїв, а твої вечірні й нічні прогулянки – безпечними. Окрім того, аксесуари, що світяться у сутінках, – додаткова можливість урізноманітнити образ.

 

Світлоповертальні вироби виготовляються частково або повністю зі спеціального матеріалу, здатного повертати промінь світла, що падає від фар транспортних засобів та сигналізуючи водію про наявність об’єкта в полі зору. Вони можуть бути як частиною одягу (канти, шнурівки, нашивки тощо), так і окремими засобами, що легко знімаються та одягаються, кріплячись до одягу, головних уборів, сумок, рюкзаків, поясів, засобів пересування – мопедів, велосипедів, роликів, скейтів, самокатів, дитячих візочків тощо.

 

Найпопулярнішими з них є:

  • світлоповертальні браслети – самофіксуючі вироби на твердій полімерній (слеп браслети) або текстильній основі без додаткової фурнітури, які можна носити на зап’ясті, одязі, рюкзаках, сумках, велосипедних рамах, візочках та ін. Їх перевагою є забезпечення видимості об’єкта з усіх сторін при відносно невеликому розмірі.
  • світлоповертальні значки, брелки, підвіски – універсальні світлоповертальні вироби на твердій основі, призначені для кріплення на одязі та аксесуарах. Відрізняються від інших виробів найбільш широким різноманіттям дизайну, кольору та варіантів кріплення. Невеликого розміру, а тому для підвищення видимості з усіх сторін таких «світлячків» має бути більше.
  • світлоповертальні наліпки – 1) для кріплення на велосипеди, велошоломи, дитячі візочки, самокати тощо, виготовлені на основі світлоповертальної клейкої плівки; 2) для нанесення на одяг та аксесуари за допомогою термопресу – термошеврони та термоаплікації.
  • світлоповертальні ремені та жилети – найбільш ефективні у класифікації світлоповертальних виробів за рахунок великої площі світлоповертання у фронтальній проекції – спереду та ззаду. Найчастіше використовуються у професійній сфері. З точки зору безпеки є найбільш рекомендованими велосипедистам та організованим дитячим колективам під час руху проїзною частиною.

Не втрачає своєї популярності і готовий одяг зі світлоповертальними елементами. Світлоповертальні вставки на одязі розміщують, як правило, у вигляді вертикальних або горизонтальних ліній по сигнальних точках:

  • спина-живіт – спереду-ззаду;
  • на рукавах – вище ліктя або манжетах шириною не менше 2,5 см;
  • штанах – на відстані від нижнього краю не менше 3 см для дитячого одягу і не менше 5 см для підліткового і дорослого одягу.
  • головний убір, капюшон – спереду-ззаду.

Партнер Міжнародного благодійного фонду компанія 3МТМ, всесвітньовідомий лідер з виробництва світлоповертальної продукції, радить, обираючи світловідбивачі, особливу увагу звертати на якість світлоповертального матеріалу, адже вони мають бути не лише красивими, але й дієвими:

 

– мінімально якісним коефіцієнтом світлоповертання для пішоходів є 400 сd/lux/m2 – інформація про рівень яскравості має міститися на етикетці або у супровідній документації. В ідеалі світлоповертальна продукція має супроводжуватися сертифікатом якості;

– оптимальними кольорами для світлоповертальних елементів є лимонний, білий, світло-сірий. Додавання барвників може знижувати якість світлоповертального матеріалу;

– світлоповертальний матеріал для одягу повинен мати тканинну основу, бути рівним, гладким, без тріщин та подряпин, якісно прошитим. Логотип або малюнок не повинен розмиватися чи стиратися. Звертайте увагу на інструкцію по догляду та пранню: якісні речі зі світлоповертальними елементами мають витримувати не менше 30 циклів прання.

 

Інформуємо, що якісну світлоповертальну продукцію від компанії ЗМ (жилети, ремені, браслети текстильні та інше) можна придбати за посиланням  https://bdr.in.ua  Можливий індивідуальний пошив з брендованим нанесенням. Також приймаються замовлення на виготовлення брендованих брелків та наліпок різних форм та розмірів.

remeni
zhylet

Підсвічуйте себе на дорозі і пам’ятайте, що світлоповертальні елементи є ефективними лише разом із суворим дотриманням правил дорожнього руху!