Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» підтримує ідею громадських активістів ввести в шкільну освітню програму окремий курс з вивчення Правил дорожнього руху з подальшим обов’язковим складанням заліку або іспиту.
Згідно законодавства, кожний учасник дорожнього руху зобов’язаний знати і дотримуватися вимог Правил дорожнього руху. А неповнолітні – це одна із найчисленніших категорій учасників дорожнього руху, причому не лише в якості пішоходів. Сучасні діти та підлітки – це велосипедисти, скейтбордисти, скутеристи, любителі різного роду електротранспорту, що нині став дуже популярним (гіроскутери, моноколеса, електросамокати, електровелосипеди тощо). При цьому недостатність знання дітьми Правил дорожнього руху, особливо під час керування різними засобами пересування, відсутність відчуття небезпеки на дорозі, легковажність – одна із найчастіших причин дитячого дорожньо-транспортного травматизму та смертності, у тому числі і з вини дітей. За минулий рік в Україні сталося більше 4,5 тис. аварій за участю неповнолітніх, 148 дітей загинуло. Цьогорічна статистика вже свідчить про те, що ці цифри, на жаль, лише зростають.
Вочевидь, азів про необхідність дотримання правил дорожнього руху, які культивуються в рамках окремих шкільних предметів та виховної роботи в школі, є недостатньо. Міжнародний благодійний фонд, який постійно співпрацює із системою освіти в напрямку підвищення обізнаності учнів щодо безпечної поведінки на дорозі за рахунок різноманітних проектів, профілактичних заходів та акцій, підтримує громадську ініціативу впровадження в Україні окремого шкільного предмету з вивчення Правил дорожнього руху.
«Ми вважаємо, що системні знання й навички допоможуть дитині в дорослому житті бути обізнаними у своїх обов’язках та правах як учасника дорожнього руху, дотримуватися ПДР під час керування транспортним засобом, вміти надати допомогу у разі ДТП, виховуватимуть почуття відповідальності на дорозі, сприятимуть розвитку водійських профорієнтаційних інтересів і здібностей», – зауважує директор Фонду Інна Оліфіренко.
«Безумовно, таке навчання має супроводжуватися відповідним зрізом знань, які учні отримують. Аби вони не просто ознайомилися і забули, або пішли брати приклад з дорослих, які теж часто нехтують правилами безпеки на дорозі, а сформували свою власну позицію відповідального учасника дорожнього руху», – зауважила вона в коментарі телевізійної програми «Джедаї»
https://youtu.be/GVgjqHiwChk
Незабаром відповідний законопроект буде запропоновано депутатам ВРУ.