Скільки життів рятують краш-тести?

Чому краш-тести є настільки важливими? Виявилося, що за останні два десятиліття випробування безпеки авто врятували більш як 80 тисяч життів.

 

Саме краш-тести змінили уявлення про безпеку автомобілей. Наприклад, раніше не існувало таких технологій, як подушки безпеки водія та пасажирів, нагадування про непристебнуті ремені безпеки чи електронна система курсової стійкості. Ані автовиробники, ані їх клієнти не розуміли важливості цих функцій. А максимум, на який могли претендувати найбільш відповідальні водії – подушки безпеки в якості додаткової опції. Сьогодні ж ці всі речі є базовою комплектацією практично для кожної машини.

 

Цікаво, що спершу автовиробники були категорично проти тестів, адже на їхню думку стандарти були завищеними, й жодна машина не змогла б відповідати їм. Проте, це твердження спростувала Volvo S40, яка досягла безпеки для водія та пасижирів на рівні 4 зірочок з 5 можливих.

На сьогоднішній день краш-тести Euro NCAP стають все більш жорсткими. Під час їх проведення фахівці перевіряють не лише рівень захисту людей всередині салону, а й здатність авто уникнути зіткнення. Усі краш-тести відтворюють сценарії аварій, які в реальному житті призводять до травм чи навіть летальних випадків. Крім того, автовиробники повинні продемонструвати, що навіть у стандартну комплектацію машин входять технології, що допомагають уникнути аварій чи, якнайменше, пом’якшити їхні наслідки.

 

Джерело:  www.euroncap.com