У Нідерландах офіційно обмежили швидкість руху авто в населених пунктах до 30 км/год

У Нідерландах схвалили закон, згідно з яким дозволена швидкість авто для всіх населених пунктів країни тепер становить 30 км / год. До цього більше 62 років поспіль там діяв режим 50 км / год., який Інститут досліджень безпеки дорожнього руху (SWOV) країни визнав занадто ризикованим, особливо поблизу шкіл та дитячих установ.

 

Член парламенту Нідерландів Сюзанна Крегер каже, діяли за прикладом Норвегії та Фінляндії: у містах Осло і Гельсінкі реалізовано подібне зниження швидкості, і в цих двох містах в 2019 році не загинули жоден велосипедист або пішохід.

 

Варто зазначити, що у лютому 2020 року 140 країн світу підписали Стокгольмську декларацію, у якій однією із цілей було впровадження швидкісного режиму в містах до 30 км/ год. Вважається , що ризики дорожньо-транспортного травматизму серед вразливих груп населення таким чином зменшаться у 3,5 рази, водночас зниження швидкості сприятиме боротьбі зі змінами клімату у світі.

 

Важливій темі зниження швидкості руху у містах цьогоріч буде присвячений 6-ий Глобальний тиждень безпеки дорожнього руху у світі, до якого приєднується і Україна. Заходи відбудуться протягом 17-23 травня 2021 р.