У Стокгольмі відбулась друга Всесвітня молодіжна асамблея з безпеки дорожнього руху

#ClaimingOurSpace_Вимагаємо простору для нашої безпеки! Під таким гаслом 18 лютого 2020 року у Стокгольмі відбулась друга Всесвітня молодіжна асамблея з безпеки дорожнього руху, ініційована  організацією YOURS (Молодь за безпеку дорожнього руху) спільно з Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Офіційно вона передувала  відкриттю Третьої глобальної міністерської конференції з безпеки дорожнього руху у Стокгольмі 19-20 лютого.

  Участь в молодіжній асамблеї взяло близько 200 активістів з 80 країн світу. Молоді лідери зібралися, щоб визначити заходи щодо найбільшої загрози громадському здоров’ю нашого часу – аварійності на дорогах.

  Майже половина населення світу – понад 3 мільярди – молодші 25 років. Понад 1000 з них щодня гинуть в автокатастрофах. Ще десятки тисяч зазнають травм на дорогах. Травмування в ДТП вже більше десяти років є основним вбивцею молоді в усьому світі. То чому світ не панікує? Прокидайся! – йдеться у їхній заяві.

  Молодь вимагає рівних можливостей у боротьбі з дорожньо-транспортним травматизмом, перестати сприймати їх як проблемних учасників дорожнього руху, а натомість враховувати їхні потреби та використовувати безмежний потенціал ідей.  «Перестаньте звинувачувати нас, а натомість почніть захищати і залучати!» – закликають вони.

  У своїй декларації молодь світу вимагає спільних та ефективних дій на рівні країн у напрямку будівництва якісних доріг, що не вбивають; підвищення рівня освіти та поінформованості для кожного учасника дорожнього руху; контролю за зменшенням швидкості на дорогах; впровадження глобального стандарту щодо безпечності та екологічності транспортних засобів; дотримання законодавства з безпеки дорожнього руху; оперативного та якісного реагування на наслідки ДТП.

  Ми прагнемо стати взірцем для майбутніх поколінь з наслідування безпечної поведінки на дорозі. Разом ми будемо #ClaimingOurSpace – вимагати простору для безпеки руху та для прийняття рішень, – наголосили молоді лідери.

  Глобальна молодіжна Декларація з безпеки дорожнього руху (оригінал)