У київському метрополітені за допомогою нещодавно встановлених дефібриляторів вже врятували перше життя. 56-річного чоловіка із серцевим нападом вдалося успішно реанімувати за рахунок вчасної та правильно наданої невідкладної допомоги. Працівник станції скористався одним із дефібриляторів – приладом для ліквідації серцевої недостатності за допомогою електричного імпульсу, які, як відомо, буквально декілька тижнів тому встановили на 19 станціях метро.
Подібні випадки у підземці траплялися і до цього, але часто закінчувалися летально. Адже екстрена допомога у разі зупинки серця важлива у перших 5-10 хв. Тобто тоді, коли швидка лише викликається, а дефібрилятора під рукою ще немає, або взагалі немає, для збереження життєвих функцій потерпілому варто робити непрямий масаж серця. Така маніпуляція вимагає чітких дій та елементарної компетенції. Але, на жаль, цими навичками у нас в країні володіє далеко не кожен. І часто – навіть не всі працівники громадського транспорту.
«Статистика виживання збільшується, якщо роботу дефібрилятора правильно комбінувати із прийомами серцево-ленегевої реанімації, – підкреслює інструктор з домедичної допомоги МБФ «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» Інна Оліфіренко. – Тому навичкам роботи із приладом, навіть незважаючи на те, що він автоматичний, і тим паче, проведенню серцево-легеневої реанімації треба вчитися».
Вона нагадала, що в Україні згідно ЗУ «Про екстрену медичну допомогу» проходити відповідну підготовку та володіти навичками надання домедичної допомоги В ОБОВ’ЯЗКОВОМУ ПОРЯДКУ мають рятувальники аварійно-рятувальних служб, працівники державної пожежної охорони, поліцейські, фармацевтичні працівники, провідники пасажирських вагонів, бортпровідники та інші особи, які не мають медичної освіти, але за своїми службовими обов’язками повинні ними володіти.
Для порятунку людського життя скористатися встановленими в метро дефібриляторами зможе той хто, дійсно вміє це зробити. Але досвідчених поки що дуже мало навіть серед самих працівників станцій, не говорячи вже про випадкових пасажирів. Не лише не розгубитися, а й чітко знати порядок дій у таких випадках та володіти елементарними навичками домедичної допомоги має КОЖЕН!
Нагадаємо, МБФ «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» допомагає з організацією та проведенням курсів з домедичної допомоги як в колективному (у групах до 10 чол.), так і в індивідуальному порядку. Програма відповідає стандартам, передбаченим вимогам міжнародної програми BLS (basic life support – основи підтримки життя) та включає практичні прийоми надання домедичної допомоги при порушеннях або зупинці дихання, серцево-судинних розладах, кровотечах, травмах, а також навички роботи з автоматичним зовнішнім дефібрилятором. Також з цієї тематики Фонд проводить ознайомчі навчання та тренінги серед дітей та молоді. Деталі за тел. (068) 466 43 82.