Увага! Діти на дорозі: матеріали з безпеки дорожнього руху поповнило нове відео

З 1 по 30 вересня в Україні традиційно проходить місячник безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі». У рамках місячника Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП»  презентує новий відеоурок для школярів «Безпечна дорога додому: особливості дорожнього руху велосипедистів».

Враховуючи важливість подальшої популяризації теми безпеки дорожнього руху серед молоді, а також численні позитивні відгуки від педагогічних працівників, Фонд продовжує екранізацію посібника «Безпечна дорога додому», поповнюючи методичну базу для єдиних національних уроків та позакласних занять з безпеки дорожнього руху.

 

Цього разу ми пропонуємо до вашої уваги другу частину посібника, присвячену особливостям дорожнього руху велосипедистів. У відео «Безпечна дорога додому: особливості дорожнього руху велосипедистів» йдеться про загальні поняття та терміни, які потрібно знати велосипедистам, їх основні права та обов’язки.

 

Нагадаємо, з метою підготовки та якісного проведення єдиних уроків з безпеки дорожнього руху, Фондом було розроблено методичний посібник «Безпечна дорога додому». У 2023 році стартувала екранізація посібника. Першу частину, присвячену правам та обов’язкам пішоходів, було презентовано в рамках 7 Глобального тижня безпеки дорожнього руху в Україні під час єдиного уроку в закладах освіти.

 

Загалом єдині національні уроки з основ безпеки дорожнього руху в освітніх закладах проходять двічі на рік в рамках Тижнів безпеки дорожнього руху з ініціативи Фонду за підтримки Міністерства освіти і науки України.

Окрім цього, у рамках ініціатив, покликаних популяризувати дотримання правил дорожнього руху та безпечної поведінки на дорогах серед молоді, а також створити безпечне освітнє середовище, у травні 2023 року в Україні стартував вже VI Всеукраїнський конкурс фото- та відеоробіт в рамках проєкту «Безпечна країна», організаторами якого є МБФ «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» спільно з Міністерство освіти і науки України.

У цьому році на конкурс організаторами винесено такі теми:

  • Молодь за безпеку дорожнього руху – безпечна поведінка пішоходів та інших учасників дорожнього руху під час використання персонального вело-, електротранспорту; правила поведінки та безбар’єрність у громадському транспорті;
  • Безпека життєдіяльності: знаємо та діємо – практичні навички поведінки у разі надзвичайних ситуацій, виявлення мінно-вибухових предметів, надання домедичної допомоги потерпілим;
  • Моя безпечна країна: майбутнє – вільна інтерпретація власного бачення безпеки своєї країни та її майбутнього – лише І місце, спецприз.

Прийом робіт триватиме до 13 жовтня 2023 року. З вимогами та Положенням Конкурсу можна ознайомити на сайті Фонду у розділі Конкурс.