В Україні пройшла загальнонаціональна акція зі здачі крові для постраждалих в ДТП «Здай кров – врятуй життя»

Цього тижня по всій Україні у підтримку тих, хто постраждав у ДТП, небайдужі здають кров. Загальнонаціональна акція «Здай кров врятуй життя» проходить за ініціативи Міжнародного благодійного фонду  «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» двічі на рік в рамках Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху. Вона має на меті допомогти медикам зібрати кров, яка дійсно стане в нагоді потерпілим в ДТП, а головне, привернути увагу суспільства до проблеми травматизму в дорожньо-транспортних пригодах, високої смертності через втрату крові, браку донорської крові в Україні. У Києві акція «Здай кров- врятуй життя» пройшла, як і щороку, у Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит». Лише за сьогоднішній ранок 12 листопада поділитися кров’ю та її компонентами для постраждалих в ДТП діток відгукнулося більше 6о осіб. Серед них наші постійні донори – працівники Національної поліції, Державної служби України з безпеки на транспорті, Служби судової охорони, СБУ, а також небайдужі громадяни. Із врахуванням цьорічних карантинних обмежень, це досить велика кількість бажаючих. Попри це медики та керівництво лікарні висловлюють щиру вдячність усім, хто долучився до доброї справи. Адже враховуючи складну ситуацію на дорогах, кров для постраждалих в ДТП потрібна чи не щодня, і банк крові потребує постійного поповнення.

Нагадаємо, цього тижня долучитися до акції  «Здай кров – врятуй життя» можна і в інших центрах переливання крові по всій країні. Рекомендуємо лише попередньо з’ясувати години прийому.

Перелік Центрів крові

Пам’ятка донора

Також закликаємо долучатися до донорства крові не лише в межах акцій, а й поза ними. За статистикою, лише 10-15% людей можуть здавати кров як такі, що не мають серйозних протипоказань. А донорів, які готові це робити, на жаль, ще менше. І це є вагомою проблемою.

Долучайтеся до когорти донорів! Пам’ятайте, ваша кров може врятувати чиєсь життя!

10 хв часу +450 мл крові = 3 врятованих життя!