В Україні стартував Тиждень безпеки дорожнього руху. Відео

13 листопада в ІА «Укрінформ» відбувся круглий стіл з нагоди початку 2-го етапу тижня безпеки дорожнього руху в Україні, участь у якому взяли представники профільних державних відомств та структур, фахівці транспортної галузі та представники громадськості.

Організаторами заходу виступили ДП «Український науково-дослідний інститут медицини транспорту» МОЗ України (Київська міжрегіональна філія), Міністерство освіти і науки України, Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП».

 

Як зазначив під час виступу директор ВП КМФ ДП «Український науково-дослідний інститут медицини транспорту» МОЗ України Юрій Чорний, 2-й етап Тижня безпеки дорожнього руху в Україні продовжить тему 7-го Глобального тижня безпеки дорожнього руху, присвяченого переосмисленню мобільності та створенню зручних та безпечних умов для усіх учасників дорожнього руху. Попри те, що Україна наразі продовжує долати труднощі, пов’язані із війною, проблема дорожнього травматизму, на жаль, лишається актуальною. Тому заходи Тижня, які відбуватимуться з 13 по 19 листопада в різних регіонах країни спрямовані на поліпшення ситуації щодо дорожньо-транспортної аварійності.

— Велика вдячність регіонам та громадам, які відгукнулися поширити соціальну рекламу з питань безпечної поведінки дітей на транспорті та дорогах «Безпечна країна очима дітей» у засобах масової інформації, транспорті, зовнішній рекламі, громадських місцях, при центрах освіти та культури, навчальних закладах. Це ролики та фото, які створили самі діти в рамках Всеукраїнського конкурсу фото- та відеоробіт «Безпечна країна». Окрім цього, соціальну рекламу «Безпечна країна очима дітей» можна буде побачити на майданчиках «Київпастранс» та «Київський метрополітен». Дякуємо усім, хто інформаційно підтримує проведення Тижнів безпеки дорожнього руху в Україні та популяризації безпечної поведінки на дорогах, — розповів Юрій Чорний.

Окрім заходів, які відбуваються в країні в рамках Тижня безпеки дорожнього руху, під час круглого столу фахівців зі сфери транспорту та інфраструктури обговорили законодавчі ініціативи з безпеки дорожнього руху; зміни та новації у сфері безпеки на транспорті, перевезень пасажирів та вантажів; підвищення безпеки транспортних доріг та стан доріг та інфраструктурних об’єктів, відновлення пошкоджених; статистику аварійності на дорогах та контроль за дотриманням ПДР; діяльність сервісних центрів МВС під час воєнного стану.

 

Учасниками круглого столу стали Володимир Крейденко – народний депутат України, заступник Голови Комітету ВРУ з питань транспорту та інфраструктури; Олексій Білошицький – перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України; Євген Зборовський – голова Державної служби України з безпеки на транспорті;  Сергій Вітвіцький ректор Донецького державного університету внутрішніх справ, доктор юридичних наук, професор, полковник поліції (Zoom-включення); Сергій Александров  – начальник відділу технічного регулювання на транспорті Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України; Олег Федоренко – заступник директора департаменту – начальник управління експлуатаційного утримання Департаменту автомобільних доріг Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України; Інна Оліфіренко – директор Міжнародного благодійного фонду «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП»; Василь Брянцев – віцепрезидент Міжнародного благодійного фонду «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП»; Олексій Балдін – заступник начальника управління стандартизації Головного сервісного центру МВС; Роман Деркач – експерт-консультант Міністра охорони здоров’я, головний лікар ДУ «Інститут травматології та ортопедії НАМН України»; Тимченко Богдан – начальник служби вдосконалення організації дорожнього руху КП “Центр організації дорожнього руху”.

 

Онлайн-трансляція на сайті агентства та на YouTube каналі Укрінформу.

 

Нагадаємо, також в рамках Тижня в Україні запланована низка заходів:

  • міжнародна науково-практична конференція «Забезпечення безпеки дорожнього руху: глобальні та локальні рішення»;
  • круглий стіл «Актуальні питання з безпеки на транспорті в умовах воєнного стану» для керівників автотранспортних підприємств, представників Департаментів транспортної інфраструктури облдержадміністрацій та територіальних громад;
  • фінал VІ Всеукраїнського молодіжного конкурсу фото- та відео робіт національного проєкту «Безпечна країна»;
  • щорічний Єдиний уроку з безпеки дорожнього руху в освітніх закладах країни;
  • загальнонаціональна благодійна акція зі здачі крові «Здай кров – врятуй життя» та інших.

Загальний План заходів Всеукраїнського Тижня безпеки дорожнього руху.

Нагадаємо, Міжнародний благодійний Фонд «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» є постійним партнером КМФ ДП «Український науково-дослідний інститут медицини транспорту» МОЗ України у проведенні заходів Загальнонаціональних тижнів безпеки дорожнього руху, які спрямовані на виконання цілей, визначених Генеральною Асамблеєю ООН у рамках уже ІІ Десятиліття дій із забезпечення безпеки дорожнього руху на 2021-2030 рр. в усьому світі.