Зважаючи на скрутну ситуацію на дорогах через снігопади, Міжнародний благодійний фонд “Допомоги постраждалим при ДТП” хоче розказати про технології, які використовуються в інших країнах для боротьби зі сніговими заметами. Адже вивчення досвіду іноземних партнерів допоможе українцям покращити ефективність власних дій під час зимової непогоди.
Сполучені Штати Америки
Поки в Україні комунальники (а частіше, самі водії) відчайдушно борються зі снігом, в США вже діють ефективні механізми боротьби зі стихією.
В Америці діє правило трьох годин: саме за цей час після закінчення снігопаду всі основні дороги мають бути розчищенні. Для цього в північних штатах використовують TowPlow – снігоприбиральні машини зі спеціальним навскісним прицілом.
Цікаво, що в маленьких містечках завжди є волонтери серед міських жителів, для яких боротьба зі сніговими заметами – честь та гордість. Саме вони розчищають території навколо своїх будинків. До речі, самостійно прибирати від снігу ділянки довкола будівель підприємств чи приватних будинків – прямий обов’язок їх власників. Його ігнорування коштуватиме американцю 100$.
Фінляндія
Місцева влада Фінляндії щоденно за допомогою численних фотокамер біля доріг відслідковує будь-які зміни погоди. Якщо синоптики прогнозують снігопад, то муніципалітет рівно за добу до його початку обговорює, яку техніку та в якому обсязі задіяти для прибирання снігу. Таким чином, комунальники виїжджають на дороги ще до початку перших сніжинок.
Для боротьби з ожеледицею фіни майже не використовують сіль. Замість неї скандинави застосовують пісок та кам’яну крихту. Виявляється, сіль дуже полюбляють олені та лосі, що виходять з лісів та проїжджу частину та злизують її. А це вже потенційна аварійна небезпека.
В Фінляндії також залучають місцеве населення до снігоприбиральних робіт: кожен фін може отримати все необхідне обладнання та допомогти в боротьбі зі стихією. Втім, для цього доведеться пройти спеціальні курси.
Норвегія
Для боротьби зі снігом у Норвегії використовують гарячий гравій. Цей метод винайшов в 2004 році шведський вчений Торгейр Ваа. Дрібну кам’яну крихту чи пісок змішують з водою та розігрівають до 95°C, а потім викладають на попередньо вирівняний сніг.
Також у Норвегії є спеціальні комунальні підрозділи, які чистять велосипедні доріжки. Цікаво, що сніг на тротуарах не є проблемою, адже всі комунікації з теплою водою прокладені саме під ними.
В Україні ж методи прибирання снігу далекі від досконалості, тож усім водіям та пішоходам залишається сподіватися, що в новому році і підхід до проблеми буде новий. Бажаємо українським водіям безпечних доріг та ніколи не забувати про зимову резину!
Джерело матеріалу – www.autocentre.ua