INTERNATIONAL CHARITABLE FOUNDATION
«ASSISTANCE TO VICTIMS OF ROAD ACCIDENTS»
(068) 466 43 82 (044) 466 43 81 Ukraine, Kyiv, st. Velyka Vasylkivska 55-G, office 100 E-mail: fond@dopomogadtp.com
(Українська) Як прибирають сніг в інших країнах

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Зважаючи на скрутну ситуацію на дорогах через снігопади, Міжнародний благодійний фонд “Допомоги постраждалим при ДТП” хоче розказати про технології, які використовуються в інших країнах для боротьби зі сніговими заметами. Адже вивчення досвіду іноземних партнерів допоможе українцям покращити ефективність власних дій під час зимової непогоди.

 

Сполучені Штати Америки

Поки в Україні комунальники (а частіше, самі водії) відчайдушно борються зі снігом, в США вже діють ефективні механізми боротьби зі стихією.

В Америці діє правило трьох годин: саме за цей час після закінчення снігопаду всі основні дороги мають бути розчищенні. Для цього в північних штатах використовують TowPlow – снігоприбиральні машини зі спеціальним навскісним прицілом.

 

Цікаво, що в маленьких містечках завжди є волонтери серед міських жителів, для яких боротьба зі сніговими заметами – честь та гордість. Саме вони розчищають території навколо своїх будинків. До речі, самостійно прибирати від снігу ділянки довкола будівель підприємств чи приватних будинків – прямий обов’язок їх власників. Його ігнорування коштуватиме американцю 100$.

 

Фінляндія

Місцева влада Фінляндії щоденно за допомогою численних фотокамер біля доріг відслідковує будь-які зміни погоди. Якщо синоптики прогнозують снігопад, то муніципалітет рівно за добу до його початку обговорює, яку техніку та в якому обсязі задіяти для прибирання снігу. Таким чином, комунальники виїжджають на дороги ще до початку перших сніжинок.

 

Для боротьби з ожеледицею фіни майже не використовують сіль. Замість неї скандинави застосовують пісок та кам’яну крихту. Виявляється, сіль дуже полюбляють олені та лосі, що виходять з лісів та проїжджу частину та злизують її. А це вже потенційна аварійна небезпека.

 

В Фінляндії також залучають місцеве населення до снігоприбиральних робіт: кожен фін може отримати все необхідне обладнання та допомогти в боротьбі зі стихією. Втім, для цього доведеться пройти спеціальні курси.

 

Норвегія

Для боротьби зі снігом у Норвегії використовують гарячий гравій. Цей метод винайшов в 2004 році шведський вчений Торгейр Ваа. Дрібну кам’яну крихту чи пісок змішують з водою та розігрівають до 95°C, а потім викладають на попередньо вирівняний сніг.

 

Також у Норвегії є спеціальні комунальні підрозділи, які чистять велосипедні доріжки. Цікаво, що сніг на тротуарах не є проблемою, адже всі комунікації з теплою водою прокладені саме під ними.

 

В Україні ж методи прибирання снігу далекі від досконалості, тож усім водіям та пішоходам залишається сподіватися, що в новому році і підхід до проблеми буде новий. Бажаємо українським водіям безпечних доріг та ніколи не забувати про зимову резину!

 

Джерело матеріалу – www.autocentre.ua