Захист екології та природніх ресурсів (фото)

ПОЛОЖЕННЯ

ПРО ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС ФОТО- ТА ВІДЕОРОБІТ

В РАМКАХ НАЦІОНАЛЬНОГО ПРОЄКТУ «БЕЗПЕЧНА КРАЇНА»

 

 

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок дорожньо-транспортних пригод» (далі – Організатор/Виконавець) спільно з Міністерством освіти і науки України та Міністерством культури та інформаційної політики України, за підтримки Державного підприємства «Український науково-дослідний інститут медицини транспорту» МОЗ України, Моторного транспортного страхового бюро України проводить VI Всеукраїнський конкурс фото- та відеоробіт в рамках національного проєкту «Безпечна країна», спрямований на:

 • висвітлення проблематики, пов’язаної з безпекою життєдіяльності, широке інформування населення, в першу чергу молоді, щодо основних складових безпеки життя, оприлюднення реальних проблем на місцях та поширення цієї інформації з метою подальшого поліпшення ситуації, пропаганди соціальної відповідальності молоді;
 • привернення уваги до проблематики дорожньо-транспортного травматизму серед молоді, дитячого булінгу, насильства, жорстокості та їхніх наслідків, рівних прав та можливостей доступу дітей до освіти, поведінки у разі надзвичайних ситуацій, екологічної безпеки тощо; використання творчого підходу для розуміння та подолання молоддю цих проблем.
 • створення соціальної реклами «Безпечна країна очима дітей».

 

МЕТА КОНКУРСУ

 

Привернення уваги підростаючого покоління, педагогічних працівників, громадськості до:

 • основних складових безпеки життя, протидії таким явищам, як порушення правил безпеки на транспорті та дорозі, булінгу та іншим видам насильства, забруднення навколишнього середовища, порушення пожежної безпеки, незнання алгоритмів дій у разі надзвичайних ситуацій;
 • збільшення кількості фактів булінгу (цькування) в закладах освіти і кібербулінгу в мережі Інтернет; складної ситуації з дорожньо-транспортним травматизмом в Україні й необхідності зменшення смертності внаслідок ДТП;
 • популяризацію дотримання правил дорожнього руху, використання світлоповертальних елементів у темний час доби; захисту екології та природних ресурсів; запобігання проявам булінгу та інших видів насильства в освітніх закладах.
 • упровадження системи безбар’єрності в освітньому середовищі – доступу дорослих, дітей та молоді до усіх видів та форм освіти, забезпечення особливих освітніх потреб усіх учасників освітнього процесу, створення інклюзивного освітнього середовища (відповідно до Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року);
 • виховання молодого покоління, пропаганда соціальної відповідальності молоді;
 • розвиток творчих здібностей підростаючого покоління.

 

ТЕМИ КОНКУРСУ

 

1) Молодь за безпеку дорожнього руху;

2) Популяризація носіння світлоповертальних елементів;

3) Протидія булінгу (цькуванню) в закладах освіти;

4) Безбар’єрне освітнє середовище;

5) Захист екології та природніх ресурсів;

6) Безпека життєдіяльності – вільна інтерпретація теми соціальної важливості дотримання правил безпечної поведінки суспільством.

 

УЧАСНИКИ КОНКУРСУ

 

До участі в конкурсі запрошується молодь – учні та вихованці закладів освіти. Без вікових обмежень. Учасники до 14 років – за наявності згоди батьків/опікунів.

Участь у конкурсі може бути як індивідуальною, так і колективною.

 

УМОВИ КОНКУРСУ

 

Конкурс проводиться протягом травня – жовтня 2021 року, із підведенням підсумків у листопаді 2021 р.

Кількість фото- та/або відеоробіт від автора чи колективу – усього до трьох на одну або декілька обраних тем конкурсу.

 

Зверніть увагу! Фото- та/або відеоробота на будь-яку з обраних тем має виглядати як соціальна реклама, спрямована на пропаганду толерантної та безпечної поведінки у закладах освіти, на вулицях і дорогах, попередження дитячого травматизму, на популяризацію правил взаємоповаги, безпечного користування мережею Інтернет, рівного доступу до освіти, забезпечення особливих освітніх потреб, дотримання правил дорожнього руху, зокрема, носіння світлоповертальних елементів, використання захисних шоломів при їзді на мотоциклах і велосипедах, ременів безпеки та дитячих крісел в автомобілях, відповідальним користуванням персональним електротранспортом, боротьбу зі стихійними звалищами сміття, забрудненням навколишнього середовища, популяризацію сортування сміття, озеленення територій, захисту Землі, дотримання правил пожежної безпеки та поведінки на воді, поведінки у разі надзвичайних ситуацій, володіння навичками надання домедичної допомоги та інших аспектів, пов’язаних з безпекою дітей та молоді.

 

Робота має бути оригінальною, не скопійованою з інших джерел та створеною особисто учасником/колективом учасників конкурсу, а також  відповідати вимогам чинного законодавства з питань авторського права, у тому числі в контексті розміщення в Інтернет-просторі.

 

До участі у конкурсі не допускаються фото- та відеороботи політичного змісту; прямого рекламного характеру; риторики ненависті чи зневаги, закликів до насильства, сцен насилля; плагіат; роботи, що містять зображення фізичних осіб, використані без наявності відповідного дозволу; роботи з порушенням авторських прав третіх осіб, роботи, що містять посилання на конкретний товар або виробника, на рекламодавця, на об’єкти права інтелектуальної власності, на суб’єкти господарської діяльності. Забороняється пропонувати до участі в конкурсі твори, авторські та/чи суміжні права на які не належать учаснику/ колективу учасників!

 

Фото- та/чи відео робота супроводжується назвою, що відображає її суть, із зазначенням авторського колективу та його керівника, назви навчального закладу, міста, району, області, контактних даних. Ця інформація є обов’язковою під час реєстрації на участь у конкурсі.

 

Фото- та/чи відео робота ОБОВ’ЯЗКОВО супроводжується підписаною власноруч колективною ЗАЯВОЮ УЧАСНИКІВ (завантажити Заяву) – дозволом від авторів, правовласників на використання твору. Учасники конкурсу гарантують наявність у них авторських прав на твори, що беруть участь у конкурсі, прав та дозволів на використання зображень третіх осіб та будь-яких інших зображень. Будь-які претензії з боку третіх осіб щодо авторських прав на фото-відеороботи або їхнього неправомірного використання організаторами/виконавцями конкурсу вирішуються учасниками самостійно, без залучення організаторів та/або виконавців конкурсу.

 

Цим дозволом учасники надають організаторам та/або виконавцям дозвіл (невиключні права інтелектуальної власності) на використання творів, включаючи суміжні права, у всьому світі, в тому числі дозвіл на публічний показ, відтворення, розповсюдження у будь-який спосіб фото-відеоробіт, наданих для участі в конкурсі, а також гарантує, що учасниками конкурсу отримано згоду на проведення фото- та/або відеозйомки всіх осіб, зображених у творах. Згода на використання твору надається учасниками організаторам та/або виконавцям на весь строк чинності майнових прав на такі твори. Зазначений дозвіл на використання творів надається учасниками конкурсу безоплатно.

 

Беручи участь у конкурсі, учасники розуміють та погоджуються з тим, що твори можуть використовуватися організаторами та/або виконавцями конкурсу повністю або частково у всьому світі, без виплат винагороди за будь-яке використання безстроково, без подальшої компенсації або перегляду такої згоди. Учасники конкурсу також підтверджують та погоджуються, що твори можуть використовуватися цілком або частково, окремо або разом з іншими роботами, з будь-яким використанням прав інтелектуальної власності, а також можуть бути змінені, відредаговані або доповнені, використані у відмінній від оригіналу або комбінованій формі чи будь-яким іншим чином на розсуд організаторів та/або виконавців, що не буде вважатися порушенням прав інтелектуальної власності, які належать учасникам конкурсу.

 

Беручи участь у конкурсі, учасники тим самим підтверджують свою згоду на передачу, збір, обробку і використання їхніх персональних даних. Персональні дані учасників конкурсу будуть використовуватися виключно виконавцями/ організаторами або уповноваженими ними особами з дотриманням необхідних заходів конфіденційності та виключно у зв’язку з проведенням конкурсу і не передаватимуться жодним третім особам для цілей, не пов’язаних із цим конкурсом. Виконавцями/організаторами або уповноваженими ними особами будуть вжиті всі заходи безпеки щодо персональних даних, наданих учасниками конкурсу, згідно з Законом України «Про захист персональних даних».

 

Правила можуть бути змінені та/або доповнені організаторами до початку конкурсу. У випадку затвердження та оприлюднення Правил організаторами будь-які зміни та/або доповнення до них можливі у тому самому порядку, який визначено для інформування про правила. Такі зміни та/або доповнення набувають чинності з моменту їхнього оприлюднення організаторами.

 

Участь у конкурсі означає, що його учасники ознайомлені та повністю погоджуються із цими правилами.

 

УВАГА: Не підлягають розгляду роботи, які виконані або надані без дотримання умов конкурсу та вимог до конкурсних робіт. Роботи подаються у чітко зазначений термін.

 

ВИМОГИ ДО КОНКУРСНИХ РОБІТ

 

 1. Фоторобота:

Розмір та формат фото:

 • цифрове: не менш ніж 2500 px з більшої сторони знімка, об’єм обмеження 2,5 Мб;
 • друковане: А4. Якщо друковане фото надіслане поштою – до роботи додається етикетка (10 x 6см) справа внизу світлини: назва роботи, прізвище, ім’я і вік автора, назва навчального закладу, область, місто, район, рік).

 

 1. Відеоробота:
 • тематичне відео хронометражем до 60 секунд (1 хв.) Умов щодо наявності або відсутності відеомонтажу – немає;
 • відеоробота не може повторювати ідеї або фрагменти соціальних відеоматеріалів, розповсюджених раніше або в момент проведення конкурсу засобами масової інформації, в Інтернеті та в рекламних блоках на телебаченні;
 • музика та відео інших авторів, захищених авторським правом, у відеороботах може використовуватися хронометражем не більше ніж 10 секунд.
 • Відеоробота може супроводжуватися назвою, зазначенням прізвища, ім’я і віку автора (-ів), назви навчального закладу, області, міста, району.

Зверніть увагу! Відеороботи хронометражем більше 60 секунд, не зможуть посісти призові місця за висновками журі (І, ІІ, ІІІ місце), АЛЕ братимуть участь у незалежному глядацькому оцінюванні та можуть отримувати спецпризи від організаторів конкурсу, якщо таку роботу вважатимуть достойною.

 

 

КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ КОНКУРСНИХ РОБІТ

 • відповідність меті конкурсу та вимогам до конкурсних відеоробіт;
 • максимальне розкриття теми конкурсу;
 • якість відео;
 • рівень художнього виконання;
 • оригінальність та майстерність роботи;
 • креативність;
 • відповідність гасла сюжетно-композиційному змісту роботи.

 

ПОРЯДОК ПОДАННЯ РОБІТ

 

Конкурс триває протягом травня – жовтня 2021 року.

Строки подання робіт  – з 17 травня по 17 жовтня 2021 року. 

Незалежне онлайн-оцінювання – з 18 по 24 жовтня 2021 року.

 

Зверніть увагу!  Фото – та/або відеороботи завантажуються на платформу конкурсу САМОСТІЙНО!

 

КРОК 1: На сайті dopomogadtp.com у меню КОНКУРС ознайомтесь з Положенням про конкурс. Оберіть тему та напрямок (фото або відео).

КРОК 2: Заповнюємо реєстраційну форму (ім’я автора чи колективу авторів прописується латиницею); 

КРОК 3: Прикріплюємо відскановану з підписами Заяву учасників (у форматі pdf).

КРОК 4: На електронну пошту, вказану при реєстрації, Вам надійде підтвердження участі. Перейдіть за посиланням, вкажіть повторно ім’я та пароль;

КРОК 5: Завантажте роботу (від одного автора/колективу авторів можна завантажити до трьох робіт);

КРОК 6: Після погодження Вашої роботи модератором вона з’явиться на платформі конкурсу;

КРОК 7: Оригінал Заяви учасників з підписами обов’язково надішліть поштою на адресу м. Київ, а/c 217, 01019. Друкований варіант фотороботи А4, яка бере участь  у конкурсі, можна надіслати цим же конвертом.

 

Довідкова інформація (модератор) за тел: 068-466-43-82, 044-466-43-81.

 

 

ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ ТА НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ

 

Підведення підсумків конкурсу та церемонія нагородження переможців відбудеться у листопаді 2021 року під час проведення ІІ-го етапу Тижня безпеки дорожнього руху в Україні (дата буде повідомлена додатково). У разі несприятливої епідемічної ситуації, повязаної з Сovid-19, нагородження відбудеться в дистанційному форматі.

 

Переможці конкурсу будуть відзначені дипломами та подарунками.

 

Найкращі роботи будуть продемонстровані на сайтах та в соціальних мережах організаторів, а також можуть бути використані для соціальної реклами на телебаченні та в мережі Інтернет.

Інформація про підсумки Всеукраїнського конкурсу буде оприлюдненою на сайтах та в соціальних мережах організаторів.

 

________________

 

Приклади фото- та відеоробіт з конкурсів попередніх років дивіться за посиланням:
2020 р.
2019 р.
2018 р.