ЗДАЙ КРОВ – ВРЯТУЙ ЖИТТЯ!

Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» закликає долучитися до Всеукраїнського благодійного проєкту «ЗДАЙ КРОВ – ВРЯТУЙ ЖИТТЯ!»

Дорожньо-транспортний травматизм – одна з найпоширеніших причин смертності в Україні.

 

Щорічно на дорогах гине більше 3 000 осіб, понад 30 тис. отримують важкі травми. Значні крововтрати є основною причиною летальності або важких станів потерпілих при ДТП, які констатують на час приїзду швидкої. Майже кожен з тих, кого ще є шанс врятувати, потребує негайної донорської крові.

 

Медики відзначають, в Україні спостерігається серйозний дефіцит донорської крові. Банки крові потребують постійного поповнення, на сьогодні існує критична необхідність у всіх її групах. Попри це, лише 10-15% людей можуть здавати кров як такі, що не мають серйозних протипоказань. А донорів, які готові це робити, на жаль, ще менше. І це є вагомою проблемою.

 

Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП», опікуючись потребами тих, хто постраждав в дорожньо-транспортних пригодах, є ініціатором всеукраїнського благодійного проекту «Здай кров – врятуй життя!», метою якого є

допомога жертвам ДТП, які терміново потребують донорської крові або її компонентів,

а також популяризація донорського руху в Україні

Двічі на рік в рамках проведення Всеукраїнських тижнів безпеки дорожнього руху (у травні та листопаді) Фонд організовує проведення по всій Україні благодійних акцій зі збору крові для постраждалих в ДТП, тим самим привертаючи увагу до проблеми дорожньо-транспортного травматизму та донорства крові в цілому.

 

Ми щиро завдячуємо працівникам патрульної поліції України, поліції охорони, Укртрансбезпеки, Служби судової охорони України, студентам, волонтерам, які щорічно є найактивнішими донорами акції. Проте, звичайно ж, цього недостатньо. Щодня внаслідок важких травм в ДТП комусь терміново необхідна донорська кров або її компоненти.

 

МБФ «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» закликає усіх небайдужих долучатися до благодійного проекту «Здай кров – врятуй життя!» та поділитися кров’ю з тими, хто її потребує. Заздалегідь вдячні і тим, хто стане постійним донором проекту, і тим, хто погодиться на здачу крові лише раз. Адже кожна крапля крові є ціною людського життя!

 

Здати кров можна як у межах проведення акцій, так і поза ними у будь-якому із вказаних нижче центрів (пунктів) переливання крові, вказавши при цьому «Для постраждалих в ДТП».

 

Задумуючись над місією донорства, пам’ятайте: лише 10 хвилин часу плюс 450 мл крові рівнятиметься трьом врятованим життям! Рятуючи чиєсь життя, не забувайте, можливо таким чином хтось колись врятує і ваше.