Вчителі «Школи супергероїв» освоюють практичні навички надання домедичної допомоги

26 травня для педагогічних працівників ДУ освітнього центру «Школа Супергероїв» у НДСЛ «Охматдит» МОЗ України відбулося перше практичне заняття курсу «Домедична допомога при раптовій зупинці кровообігу у дорослих».

Разом із інструктором Міжнародного благодійного фонду «Допомога постраждалим внаслідок ДТП» Інною Оліфіренко, освітяни відпрацювали практичні прийоми надання домедичної допомоги при раптовій зупинці кровообігу та порушеннях дихання, а також порядок проведення серцево-легеневої реанімації з використанням автоматичного зовнішнього дефібрилятора.

 

—  Враховуючи те, що працівники «Школи супергероїв» працюють із уразливим контингентом дітей, навички домедичнї допомоги для них є необхідними. Саме цей заклад став пілотним для проєкту «Знаємо та діємо», — зазначила Інна Оліфіренко.

Нагадаємо,  ДУ «Школа супергероїв» стала пілотним закладом, працівники якого мають змогу оволодіти навичками домедичної допомоги в рамках навчально-тренувальної програми І рівня підготовки з домедичної допомоги та безпеки на дорозі «Знаємо та діємо».

 

Протягом 16 – 23 травня 56 освітян отримали доступ до онлайн-платформи курсу «Домедична допомога при раптовій зупинці кровообігу у дорослих» та освоїли теоретичні матеріали за допомогою лекцій та авторських відеоуроків.

 

З 26 травня стартувала практична частина навчання, де базові вміння отримала перша група працівників школи – 9 вчителів трьох освітніх центрів, які працюють на Київщині (НДСЛ «Охматдит», КНП «Київська обласна дитяча лікарня» та ЗОЗ «Національний інститут раку»).

 

Довідково. ДУ «Школа супергероїв» — це мережа освітніх центрів у лікарнях. Основним завданням Школи є забезпечення освітніх послуг дітям офлайн, які перебувають на лікуванні або реабілітації в закладах охорони здоровʼя, в тому числі дітям, які постраждали внаслідок воєнних дій, отримали поранення чи стали жертвами фізичного, сексуального або психологічного насильства, дітей, що мають тяжкі захворювання, у тому числі рак, чи потребують довготривалої реабілітаційні (зокрема, мають психічні захворювання та розлади поведінки тощо).

Станом на травень 2023 року в державній установі «Школа супергероїв» діють 11 освітніх центрів на базі дитячих лікарень у Києві, Житомирі, Дніпрі, Харкові, Львові, Хмельницькому, Миколаєві та Боярці (Київська область).