INTERNATIONAL CHARITABLE FOUNDATION
«ASSISTANCE TO VICTIMS OF ROAD ACCIDENTS»
(068) 466 43 82 (044) 466 43 81 Ukraine, Kyiv, st. Velyka Vasylkivska 55-G, office 100 E-mail: fond@dopomogadtp.com
(Українська) Проект #I_can_HELP_you триває: надавати першу домедичну допомогу вчили молодь на Сумщині

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Учні та викладачі Сумського вищого профтехучилища будівництва і дизайну долучилися до всеукраїнського соціального проекту #I_can_HELP_you_Я_можу_тобі_допомогти, покликаному навчити дітей та молодь азам надання першої медичної допомоги постраждалим у дорожньо-транспортних пригодах та у разі виникнення надзвичайних станів. Нагадаємо, проект організований спільними зусиллями Міжнародного благодійного фонду «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» та Управління ювенальної превенції Національної поліції України.

 

Представник Міжнародного благодійного фонду у Сумській області, лікар-психофізіолог центру медичної безпеки дорожнього руху Валерій Жбанов розповів про основні завдання тренінгу: «На наших заняттях ми навчаємо учнів проводити серцево-легеневу реанімацію, надавати допомогу при втраті свідомості, зупиняти критичні кровотечі, звільняти дихальні шляхи від сторонніх предметів, допомагати при опіках та укусах отруйних змій і комах, утопленнях та інших нещасних випадках. А також спільно з представниками поліції показуємо, як діяти та надавати допомогу потерпілим внаслідок дорожньо-транспортних пригод».

 

За словами організаторів тренінгу, варто надавати першу допомогу лише тоді, коли почуваєтесь упевнено і знаєте, що можете це зробити. І при цьому уникати будь-яких імпровізацій. Якою б критичною не була ситуація, варто опанувати себе та дотримуватися чіткого алгоритму дій. Говорячи про власну безпеку, медик Валерій Жбанов порадив подбати про наявність хоча б двох речей у кишені – латексних рукавичок та клапан-маски для серцево-легеневої реанімації, або ж хоча б носової хустинки. «Комплект із цих предметів обійдеться зовсім недорого, і в кишені вони займуть небагато місця, проте дійсно допоможуть у рятуванні чийогось життя», – відзначив він. Головне, за його словами, знати, що робити в критичній ситуації. Адже краще знати і ніколи не скористатися, ніж не змогти врятувати.

 

Очікується, що навчання в рамках проекту триватимуть до кінця весни. Усі учасники тренінгів отримають відповідні сертифікати.