19 листопада – Всесвітній день пам’яті жертв ДТП

Щорічно в третю неділю листопада відповідно до Резолюції ООН в усьому світі проводяться заходи до Всесвітнього дня пам’яті жертв ДТП. 

 

Метою цього дня є привернути увагу до жахливих масштабів смертності на дорогах та потенційних ризиків для всіх учасників дорожнього руху, створити потужну суспільну підтримку ідеям зміни свідомості учасників дорожнього руху в плані взаємоповаги, дотримання правил дорожнього руху, підвищення водійської культури, згадати загиблих у ДТП і проявити співчуття до сімей, які зазнали важких втрат.

 

На жаль, в Україні рівень смертності внаслідок ДТП один із найвищих в Європі. Щороку ми втрачаємо на дорогах в середньому 3 тисячі своїх громадян.

 

Серед причин – порушення правил дорожнього руху, перевищення швидкості, нетверезе водіння, низький рівень культури поведінки на дорозі, відсутність вчасної та належної допомоги постраждалим.

 

Цього дня у храмах усіх конфесій в Україні відправлять поминальні літургії за загиблими в ДТП. Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» долучається до цих заходів.

 

Висловлюємо глибоке співчуття тим, хто втратив в аваріях своїх рідних та близьких. А ще звертаємося до усіх водіїв – 19 листопада у знак солідарності і підтримки увімкнути ближнє світло фар автомобілів, тим самим вшанувавши пам’ять загиблих у ДТП.

 

У наших силах запобігти майбутнім трагедіям – неухильно дотримуватися правил безпеки на дорозі, бути обачними, бути свідомими, берегти себе і тих, хто поруч!