Найбільш безпечені місця в транспорті

Міжнародний благодійний фонд “Допомоги постраждалим при ДТП” хоче допомогти пасажирам знайти своє безпечне місце в транспорті. Відомо, що в кожному виді транспорту є місця, що значно безпечніші від інших.

 

Легковий автомобіль

У легковому автомобілі найбільш безпечне місце – посередині ззаду. Американські дослідники з університету Буффало вивчивши декілька сотень різних ДТП, прийшли до висновку, що пасажир, який сидить на середньому задньому місці місці, страждає на 60% менше за інших. Головна умова – бути пристебнутим паском безпеки.

Автобус, тролейбус, трамвай

В даному випадку найбільш безпечне місце – середина салону. При цьому, краще сидіти спиною вперед через менші ризики під час екстреного гальмування. Якщо сидіти головою вперед, то можна її розбити об спинку крісла, що розташоване попереду. Сидіти з правого боку безпечніше ніж з лівого: подалі від зустрічного потоку транспорту. Найбільш небезпечними є місця біля дверей.

Якщо ж вам не пощастило зайняти сидяче місце, то стояти потрібно так, аби вертикальна проекція рук на поручні та ніг утворювала трикутник великої площі.

Взагалі, найбільш надійні місця – всередині салону, починаючи з 4 ряду біля проходу.

Маршрутне таксі

Найбільш небезпечне місце – поруч з водієм. Найкращий варіант – місця, які розташовані спинкою до напрямку руху.

 

Поїзд

Тут найкраще обирати місце в середньому вагоні поблизу п’ятого купе. Якщо подорожуєте нічним потягом на бокових місцях, то лежіть ногами в сторону руху. Таким чином, в разі екстреного гальмування ви спиратиметься в стіну ногами, а не головою. А значить, захистите себе від травми шиї.

Найбільш загрозливими є перший та останній вагони. На них чекає перекидання в разі зіткнення, для останнього навіть в більш катастрофічних маштабах, адже перед ним немає локомотива та вантажного вагона в якості буфера.

 

Літак

Під час подорожі повітряним транспортом краще купувати квитки в хвостову частину літака, адже так буде більше шансів на виживання в разу аварії.

 

Джерело матеріалу – http://avtovod.org.ua