INTERNATIONAL CHARITABLE FOUNDATION
«ASSISTANCE TO VICTIMS OF ROAD ACCIDENTS»
(068) 466 43 82 (044) 466 43 81 Ukraine, Kyiv, st. Velyka Vasylkivska 55-G, office 100 E-mail: fond@dopomogadtp.com
(Українська) Найбільш безпечені місця в транспорті

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Міжнародний благодійний фонд “Допомоги постраждалим при ДТП” хоче допомогти пасажирам знайти своє безпечне місце в транспорті. Відомо, що в кожному виді транспорту є місця, що значно безпечніші від інших.

 

Легковий автомобіль

У легковому автомобілі найбільш безпечне місце – посередині ззаду. Американські дослідники з університету Буффало вивчивши декілька сотень різних ДТП, прийшли до висновку, що пасажир, який сидить на середньому задньому місці місці, страждає на 60% менше за інших. Головна умова – бути пристебнутим паском безпеки.

 

Автобус, тролейбус, трамвай

В даному випадку найбільш безпечне місце – середина салону. При цьому, краще сидіти спиною вперед через менші ризики під час екстреного гальмування. Якщо сидіти головою вперед, то можна її розбити об спинку крісла, що розташоване попереду. Сидіти з правого боку безпечніше ніж з лівого: подалі від зустрічного потоку транспорту. Найбільш небезпечними є місця біля дверей.

Якщо ж вам не пощастило зайняти сидяче місце, то стояти потрібно так, аби вертикальна проекція рук на поручні та ніг утворювала трикутник великої площі.

Взагалі, найбільш надійні місця – всередині салону, починаючи з 4 ряду біля проходу.

 

Маршрутне таксі

Найбільш небезпечне місце – поруч з водієм. Найкращий варіант – місця, які розташовані спинкою до напрямку руху.

 

Поїзд

Тут найкраще обирати місце в середньому вагоні поблизу п’ятого купе. Якщо подорожуєте нічним потягом на бокових місцях, то лежіть ногами в сторону руху. Таким чином, в разі екстреного гальмування ви спиратиметься в стіну ногами, а не головою. А значить, захистите себе від травми шиї.

Найбільш загрозливими є перший та останній вагони. На них чекає перекидання в разі зіткнення, для останнього навіть в більш катастрофічних маштабах, адже перед ним немає локомотива та вантажного вагона в якості буфера.

 

Літак

Під час подорожі повітряним транспортом краще купувати квитки в хвостову частину літака, адже так буде більше шансів на виживання в разу аварії.

 

Джерело матеріалу – http://avtovod.org.ua