Безпека дітей на дорозі: познач дитину у темряві

З настанням ранніх вечорів діти, що повертаються зі школи додому, йдуть на курси, гуртки, виходять на прогулянки, найбільше підпадають під ризики дорожньо-транспортного травматизму. На відміну від дорослих, маленькі пішоходи є менш уважними на дорозі і менш помітними для водіїв. У зимовий період, у темний час доби вірогідність ДТП, у т .ч. на пішохідних переходах, збільшуються втричі – через знижену видимість, мокрі та слизькі вулиці. За минулий рік, за даними Нацполіції, на дорогах в Україні загинули 168 дітей, майже 4 тис. – потрапили в аварії та отримали травми.

  Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» закликає батьків ретельніше стежити за безпекою дітей на дорозі – щоразу нагадувати правила поведінки, по можливості супроводжувати у вечірній час, і ОБОВ’ЯЗКОВО – одягати світлоповертальні елементи. Тим паче, що необхідність їхнього використання пішоходами віднедавна закріплена на законодавчому рівні.

  Ефективність світлоповертальних елементів на одязі доведена і підтверджена мільйонами водіїв у всьому світі – пішохода зі світловідбивачами помітно на дорозі як мінімум за 130-150 м, при дальньому світлі фар – за 300-400 м.

  Найбільш дієвими серед світлоповертальних елементів, на думку фахівців, є ремені або жилети, які роблять постать помітною на дорозі з усіх сторін. Саме тому їх найчастіше використовують в професійній сфері. Можна обрати і простіший бюджетний варіант – брелки, підвіски, наліпки, стрічки тощо, але тоді їх має бути більше і розміщувати такі елементи теж треба правильно.

  Хоч і дорожчі по вартості, але ремені та жилети є надійнішими, якщо мова йде про безпеку дітей. Для дошкільного, молодшого шкільного віку рекомендують обирати  жилети. Вони легко одягаються і знімаються, щоб дитина змогла впоратися самостійно, дуже ефективні для групових виходів. Старшокласникам більше підійдуть ремені, особливо ефективні вони у поєднанні зі світлоповертальними браслетами чи стрічками.

  Обираючи ремінь або жилет, рекомендуємо звертати увагу на якість світлоповертального полотна: дійсно якісна світлоповертальна стрічка повинна мати лише тканинну основу, при спрямуванні потоку світла яскраво освітлюватися з усіх сторін (перевірити це можна ліхтариком або сфотографувавши на мобільний телефон зі спалахом), логотипи виробника на ній або інші маркування не стиратися. В ідеалі продукція має бути сертифікованою та супроводжуватися інструкцією з догляду.

  Рекомендуючи лише найкраще, Міжнародний благодійний фонд пропонує брендову світлоповертальну продукцію від торгової марки 3М – світового лідера у сфері виробництва матеріалів зі світлоповертання. Регульовані та нерегульовані ремені, браслети та дитячі жилети «Бджілка» пошиті за найвищими стандартами якості в Україні. Перевагою їх є високий рівень яскравості та видимості навіть за поганих погодних умов (ЗМ виготовляє матеріали у першу чергу для професійного застосування), стійкість до зносу – зберігає функцію світлоповертання навіть після 60 циклів прань, легкість в догляді та використанні. Детальніше за посиланням bdr.in.ua

  Тож подбайте про безпеку свої дитини – обов’язково забезпечте її світлоповертальними елементами! Який би варіант не обрали, розкажіть про необхідність використання світловідбивачів у дорозі, стежте, аби дитина користувалася ними.  А ще краще – показуйте як це робити на власному прикладі.