INTERNATIONAL CHARITABLE FOUNDATION
«ASSISTANCE TO VICTIMS OF ROAD ACCIDENTS»
(068) 466 43 82 (044) 466 43 81 Ukraine, Kyiv, st. Velyka Vasylkivska 55-G, office 100, PO Box 217 E-mail: fond@dopomogadtp.com
(Українська) Безпека дітей на дорозі: познач дитину у темряві

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

З настанням ранніх вечорів діти, що повертаються зі школи додому, йдуть на курси, гуртки, виходять на прогулянки, найбільше підпадають під ризики дорожньо-транспортного травматизму. На відміну від дорослих, маленькі пішоходи є менш уважними на дорозі і менш помітними для водіїв. У зимовий період, у темний час доби вірогідність ДТП, у т .ч. на пішохідних переходах, збільшуються втричі – через знижену видимість, мокрі та слизькі вулиці. За минулий рік, за даними Нацполіції, на дорогах в Україні загинули 168 дітей, майже 4 тис. – потрапили в аварії та отримали травми.

 

Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» закликає батьків ретельніше стежити за безпекою дітей на дорозі – щоразу нагадувати правила поведінки, по можливості супроводжувати у вечірній час, і ОБОВ’ЯЗКОВО – одягати світлоповертальні елементи. Тим паче, що необхідність їхнього використання пішоходами віднедавна закріплена на законодавчому рівні.

 

Ефективність світлоповертальних елементів на одязі доведена і підтверджена мільйонами водіїв у всьому світі – пішохода зі світловідбивачами помітно на дорозі як мінімум за 130-150 м, при дальньому світлі фар – за 300-400 м.

 

Найбільш дієвими серед світлоповертальних елементів, на думку фахівців, є ремені або жилети, які роблять постать помітною на дорозі з усіх сторін. Саме тому їх найчастіше використовують в професійній сфері. Можна обрати і простіший бюджетний варіант – брелки, підвіски, наліпки, стрічки тощо, але тоді їх має бути більше і розміщувати такі елементи теж треба правильно.

 

Хоч і дорожчі по вартості, але ремені та жилети є надійнішими, якщо мова йде про безпеку дітей. Для дошкільного, молодшого шкільного віку рекомендують обирати  жилети. Вони легко одягаються і знімаються, щоб дитина змогла впоратися самостійно, дуже ефективні для групових виходів. Старшокласникам більше підійдуть ремені, особливо ефективні вони у поєднанні зі світлоповертальними браслетами чи стрічками.

 

Обираючи ремінь або жилет, рекомендуємо звертати увагу на якість світлоповертального полотна: дійсно якісна світлоповертальна стрічка повинна мати лише тканинну основу, при спрямуванні потоку світла яскраво освітлюватися з усіх сторін (перевірити це можна ліхтариком або сфотографувавши на мобільний телефон зі спалахом), логотипи виробника на ній або інші маркування не стиратися. В ідеалі продукція має бути сертифікованою та супроводжуватися інструкцією з догляду.

 

Рекомендуючи лише найкраще, Міжнародний благодійний фонд пропонує брендову світлоповертальну продукцію від торгової марки 3М – світового лідера у сфері виробництва матеріалів зі світлоповертання. Регульовані та нерегульовані ремені, браслети та дитячі жилети «Бджілка» пошиті за найвищими стандартами якості в Україні. Перевагою їх є високий рівень яскравості та видимості навіть за поганих погодних умов (ЗМ виготовляє матеріали у першу чергу для професійного застосування), стійкість до зносу – зберігає функцію світлоповертання навіть після 60 циклів прань, легкість в догляді та використанні. Детальніше за посиланням bdr.in.ua

 

Тож подбайте про безпеку свої дитини – обов’язково забезпечте її світлоповертальними елементами! Який би варіант не обрали, розкажіть про необхідність використання світловідбивачів у дорозі, стежте, аби дитина користувалася ними.  А ще краще – показуйте як це робити на власному прикладі.