14 червня – Всесвітній день донора. Дякуємо Вам, донори!

14 червня у всьому світі відзначається День донора. Ініціатори його проведення, міжнародні організації  Всесвітня організація охорони здоров’я, Міжнародна федерація Червоного Хреста та Червоного Півмісяця, Міжнародна федерація організацій донорів крові та Міжнародне товариство переливання крові тим самим вшановують неоціненний дар людей, які добровільно та безкоштовно здають кров для порятунку життя та здоров’я інших, а також прагнуть привернути увагу до ваги донорства у всьому світі та заклику поповнювати ряди донорів, які  досі поки залишаються єдиним джерелом отримання та поповнення запасів крові. У 2022 р. Всесвітній день донора за ініціативи ВООЗ проходить під гаслом «Донорство як акт солідарності. Ставайте донором та рятуйте життя».

Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» ще з початку своєї діяльності активно виступив за підтримку донорства у всьому світі, а також за популяризацію та розвиток його в Україні. Двічі на рік у рамках проведення під егідою Фонду загальнонаціональної благодійної акції «Здай кров – врятуй життя» в Україні збирається понад тисячу літрів крові та її компонентів, які у першу чергу спрямовуються на порятунок потерпілих у дорожніх аваріях дітей та дорослих.   Нашим завданням є не лише закрити потребу у крові для цієї категорії, але й залучити за рахунок акції ще більше бажаючих, особливо серед молоді, ставати донорами.  Особливо зараз, коли в країні війна і необхідність тих чи інших груп крові є колосальною, кожна крапля донорської крові є ціною життя.

Цього дня хочемо вкотре висловити особливу подяку нашим постійним донорам – працівникам патрульної поліції, поліції охорони, Служби судової охорони, Головного сервісного центру МВС України, Державної служби України з безпеки на транспорті  у всіх регіонах, які не лише охоче долучаються до участі в наших акціях, але  й самовіддано відгукуються та здають кров у разі критичних потреб.

Благородній справі донорства немає ціни. В цей день мільйони людей завдячують життям тим, кого вони можуть навіть не зустріти – донорам, які пожертвували їм свою кров добровільно і без будь-яких винагород. Ми високо цінуємо внесок та соціальну роль кожного, хто долучився до місії донорства. Щиро бажаємо їм міцного здоров’я, наснаги та щедрих дарунків долі.