До уваги засобів масової інформації!

09 листопада об 11.00 год. в ІА «Укрінформ» (Київ) відбудеться прес-конференція з нагоди початку Тижня безпеки дорожнього руху в Україні.

Про заходи, які відбуватимуться, а також про ситуацію з безпекою дорожнього руху в країні, говоритимуть учасники прес-конференції:
  • Юрій Чорний, президент Міжнародного благодійного фонду “Допомоги постраждалим внаслідок ДТП”;
  • Володимир Крейденко, народний депутат України, заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури;
  • Антон Щелкунов, генеральний директор Директорату з безпеки на транспорті Міністерства інфраструктури України;
  • Олексій Білошицький, перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України;
  • Микита Лагунін, заступник Голови Державної служби України з безпеки на транспорті;
  • Володимир Шевченко, генеральний директор Моторного (транспортного) страхового бюро України.
Тиждень безпеки дорожнього руху в Україні пройде з 09 по 15 листопада 2020 р. У рамках Тижня відбудеться низка заходів за участю державних органів влади, наукових інституцій, громадських організацій та бізнес-структур. Зважаючи на епідемічну ситуацію в країні, більшість з них пройдуть дистанційно, у форматі онлайн-трансляцій.

План заходів Тижня безпеки дорожнього руху в Україні 09-15 листопада

Організаторами проведення заходів Тижня є Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» спільно з ДП «Український науково-дослідний інститут медицини транспорту» МОЗ України (Київська міжрегіональна філія) та Моторним (транспортним) страховим бюро України. На правах партнерів долучаються Міністерство інфраструктури України, Міністерство освіти і науки України, Державна служба України з безпеки на транспорті, Національна поліція України, Донецький юридичний інститут МВС України та інші.
Прес-конференція відбудеться 09 листопада, ІА УКРІНФОРМ
Адреса: місто Київ, вул. Б. Хмельницького 8/16.
Початок об 11.00.
Акредитація: anna@ukrinform.сom
Онлайн-трансляція на сайті агентстваhttps://www.ukrinform.ua та на YouTube-каналі Укрінформу https://www.youtube.com/user/UkrinformTV./.
Детальна інформація щодо ТИЖНЯ за тел. 067-466-43-33 Тетяна Лісовик, 067-984-32-91 Валентина Місяць.

  Довідково
  Тиждень безпеки дорожнього руху в Україні відбувається двічі рази на рік, у рамках Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2011-2020 рр., проголошеного Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН № 64/255 від 10.05.2010, та з метою підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні.

Дорожньо-транспортний травматизм, за даними ВООЗ, є однією з найбільших світових проблем охорони здоров’я. Згідно з Європейським регіональним звітом про стан безпеки дорожнього руху за 2019 рік, опублікованим ВООЗ, у європейському регіоні щороку на дорогах гине більше 80 тис. чол., щодня – понад 221 людина. Травмуються або отримують каліцтва щодня понад тисячі осіб. Ризик загинути внаслідок ДТП різниться в різних країнах, проте 70% припадає на країни з низьким та середнім рівнем доходу.

Показники смертності в нашій країні в 3-4 рази вищі, ніж в європейських країнах. Щороку, за різними статистичними даними, Україна втрачає в дорожньо-транспортних пригодах понад 3 тисячі своїх громадян, близько 30 тисяч травмуються. Збитки держави через передчасну смерть громадян України в результаті ДТП наші науковці оцінюють в суму еквівалентну майже 7 млрд грн. щороку. За 9 місяців 2020 року, за даними Патрульної поліції, в Україні сталося понад 118 884 тис. ДТП, що на 3,6 % більше, ніж за аналогічний період минулого року;  із них з постраждалими – 19 123 ( у порівнянні з минулим роком більше на 3,7%). За 9 місяців на дорогах країни загинуло: 2 484 особи (+4,9%), травмованих майже 23,7 тис. (+0,9%).