INTERNATIONAL CHARITABLE FOUNDATION
«ASSISTANCE TO VICTIMS OF ROAD ACCIDENTS»
(068) 466 43 82 (044) 466 43 81 Ukraine, Kyiv, st. Velyka Vasylkivska 55-G, office 100, PO Box 217 E-mail: fond@dopomogadtp.com
(Українська) 21 листопада відзначається Всесвітній день пам’яті жертв ДТП

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Щорічно в третю неділю листопада відповідно до Резолюції ООН в усьому світі проводяться заходи до Всесвітнього дня пам’яті жертв ДТП. Таке рішення зумовлене занепокоєнням урядів і міжнародних співтовариств щорічним зростанням у світі кількості дорожньо-транспортних пригод. За даними ООН, в автопригодах щорічно гине близько 1,3 млн осіб, ще 50 млн людей одержують травми або стають інвалідами.

 

Метою цього дня є привернути увагу до жахливих масштабів смертності на дорогах та потенційних ризиків для всіх учасників дорожнього руху, створити потужну суспільну підтримку ідеям зміни свідомості учасників дорожнього руху в плані взаємоповаги, дотримання правил дорожнього руху, підвищення водійської культури, згадати загиблих у ДТП і проявити співчуття до сімей, які зазнали важких втрат.

 

На жаль, в Україні рівень смертності внаслідок ДТП один із найвищих в Європі. У числі основних причин – часто усвідомлене порушення правил дорожнього руху, перевищення швидкості, нетверезе водіння, низький рівень культури поведінки на дорозі, відсутність вчасної та належної допомоги постраждалим. Щороку ми втрачаємо на дорогах в середньому 3 тис. своїх громадян. Така статистика шокує і засмучує. Бо ці життя обірвалися раптово. Хтось думав, що це не може трапитися з ним. Хтось покладався на удачу. А хтось просто не очікував, що злий фатум чекає за рогом. Але їхні життя й долі, на жаль, змінилися в одну мить.

 

Цього дня у храмах усіх конфесій в Україні відправлять поминальні літургії за загиблими в ДТП. Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» долучається до цих заходів. Схиляємо голови у спільній молитві. Висловлюємо глибоке співчуття тим, хто втратив в автотрощах своїх рідних та близьких. А ще звертаємося до усіх водіїв – 21 листопада у знак солідарності та підтримки увімкнути ближнє світло фар на своїх автомобілях, тим самим вшанувавши пам’ять загиблих у ДТП.

 

Так, уже неможливо повернути втрачені життя, але в наших силах запобігти майбутнім трагедіям – неухильно дотримуватися правил безпеки на дорозі, бути обачними, бути свідомими, берегти себе і тих, хто поруч!