Конвенції ООН про права дітей – 30 років!

20 листопада 2019 року Конвенції ООН про права дітей – одному із найбільш ратифікованих гуманітарних документів в історії з прав людини, виповнюється 30 років.

 

Ухвалена в листопаді 1989 року резолюцією Генеральної Асамблеї ООН, вона стала єдиною міжнародною угодою, вимоги якої регулюють становище дитини у сучасному суспільстві та забезпечують права дітей у всьому світі на належні умови існування, повноцінний фізичний, розумовий, моральний, духовний розвиток, освіту та самовизначення, захист від усіх форм насильства, жорстокості та експлуатації, державну підтримку, гарантування свободи й гідності (повний текст Конвенції).

 

Конвенція закріплює зобов’язання країн-членів до неухильного дотримання вимог документу, у тому числі шляхом внесення доповнень і змін до свого законодавства, проте залишає за собою найвищу юридичну силу порівняно з іншими міжнародними і національними правовими актами.

 

На сьогодні Конвенція ратифікована 193 країнами світу, у тому числі й Україною. За даними Дитячого Фонду ООН ЮНІСЕФ, за останніх тридцять років заходи країн, що приєднались до Конвенції, сприяли зниженню рівня дитячої смертності у всьому світі більш як на 50%. Майже вдвічі зменшилась частка дітей, що потерпають від голоду, більше ніж на 2,6 млрд збільшилось дітей, що мають доступ до чистої питної води.

 

Проте у сучасному світі залишається ще безліч проблем, пов’язаних з приниженням дитячої гідності, обмеженням прав і свобод дітей, спостерігається збільшення фактів дитячого булінгу, жорстокості, свавілля та насильства над дітьми, діти продовжують ставати жертвами тероризму та збройних конфліктів.

 

Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП», керуючись принципами та догмами Конвенції ООН про права дитини, більшу частину своєї діяльності спрямовує саме на допомогу, підтримку, розвиток, захист та безпеку дітей в Україні. Опікуючись проблемами дитячого дорожньо-транспортного травматизму та смертності внаслідок ДТП, Фонд впроваджує низку освітніх та соціально-просвітницьких заходів з:

  • популяризації дотримання дітьми правил дорожнього руху;
  • носіння світлоповертальних елементів;
  • поширення навичок з домедичної допомоги серед дітей та підлітків;
  • пропаганди донорського руху для збору крові постраждалим в ДТП дорослим та дітям;
  • розвитку дитячої творчості шляхом проведення всеукраїнського конкурсу фото-та відеоробіт «Молодь за безпеку дорожнього руху», можливостей для самореалізації та профорієнтації.
  • сприяння державній політиці щодо забезпечення безпеки дітей на дорозі.

У 2019 році Фонд став ініціатором національного проекту «Безпечна країна», одним із основних напрямків якого є захист прав дітей, протидія будь-яким проявам насильства над дітьми та булінгу у закладах освіти.

 

Фонд готовий до співпраці по усіх вищезазначених напрямках та підтримки будь-яких ідей, де б реалізовувалися права дітей в Україні, втілювалися можливості для їх повноцінного, здорового та щасливого дитинства.