Фонд спільно з МОН України проведуть інформкампанії з популяризації носіння світлоповертальних елементів серед школярів

16 лютого 2021 року президент Міжнародного благодійного фонду «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» Юрій Чорний провів зустріч із заступником Міністра освіти і науки України Вірою Роговою. Сторонами досягнуто домовленостей про поглиблення співробітництва у сфері безпеки дорожнього руху, зокрема в частині популяризації обов’язкового носіння дітьми в Україні світлоповертальних елементів.

 

Як відомо, згідно нових змін, внесених до Правил дорожнього руху (§.4.4. ПДР) від 11.11.2020 р., відтепер пішоходи у темну пору доби або за умов недостатньої видимості на дорогах та вулицях мають обов’язково використовувати світлоповертальні елементи, або ж носити одяг з такими елементами.

 

«Безпека дітей на дорозі є чи не найголовнішою у цьому питанні, а тому Фонд зі своєї сторони докладе максимум зусиль, аби маленькі українці були максимально забезпечені якісними світлоповертальними елементами, а також достатньо поінформованими щодо правил та необхідності їхнього використання», – відзначив Юрій Чорний.

 

Він наголосив, що для цього Фонд уже активізував вітчизняні виробничі потужності, зокрема з пошиву світлоповертальних текстильних ременів, браслетів та жилетів із найякіснішої сировини. Спільно із МОН України Фонд планує провести низку тематичних інформаційно-просвітницьких заходів серед закладів освіти, аби якомога більше дітей та молоді дізналися про важливість елементів одягу, які допоможуть зберегти їм життя на дорозі.

 

Доведено, що використання світлоповертальних елементів у темний час доби на дорозі знижує ризик травматизму та смертності серед пішоходів на 85%.