Якісна домедична допомога – наше конституційне право та обов’язок

Фахівці Міжнародного благодійного фонду «Допомоги постраждалим внаслідок дорожньо-транспортних пригод» долучилися до правоосвітнього фестивалю «JUSTICE WEEKEND», що відбувся 28 червня в Києві з нагоди Дня Конституції України, та провели навчально-тренувальний майстер-клас для дітей та батьків з уміння надавати першу домедичну допомогу.

 

Зокрема, розповіли в яких випадках надається перша невідкладна допомога, яких дій варто дотримуватися до приїзду швидкої, навчали як надати допомогу потерпілому у разі зупинки серця, втрати свідомості, сонячному ударі, при різного роду травмах та ушкодженнях, з кровотечами та без них, інших критичних для життя та здоров’я людини станах.

 

Захід відкрили Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман та Міністр юстиції України Павло Петренко. «Основний Закон України гарантує кожній людині право на захист та правову допомогу. Але будь-який закон чи норма Конституції діють тоді, коли ми з вами є активними, тож громадяни мають знати свої права та вміти ними користуватися», – зазначили державники.

 

У свою чергу фахівці Фонду підкреслили, надважливо, коли допомогу – чи то правову, чи то медичну – надають якісно підготовлені фахівці. «Кожен громадянин відстоює своє право на якісну та вчасну медичну допомогу. А от вмінням надати домедичну допомогу, яка часто є більш важливою, володіє далеко не кожен. І тому ми знову на варті: навчаємо всіх бажаючих, незалежно від фаху і віку, надавати домедичну допомогу, працюючи заради майбутнього та кожного врятованого життя», – зауважила директор Фонду Інна Оліфіренко.