КРУГЛИЙ СТІЛ: «БЕЗПЕКА НА ТРАНСПОРТІ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ»

З 14 по 20 листопада в Україні проходить ІІ етап національного Тижня безпеки дорожнього руху.

У рамках Тижня 14 листопада 2022 р. в ІА «Укрінформ» за ініціативи Київської міжрегіональної філії ДП «УкрНДІ медицини транспорту» МОЗ України відбувся круглий стіл з питань безпеки на транспорті та дорогах в умовах воєнного стану.

У заході взяли участь Володимир Крейденко – заступник Голови Комітету ВРУ з питань транспорту та інфраструктури; Сергій Городько заступник начальника управління безпеки дорожнього руху Департаменту патрульної поліції; Єгор Назимко – перший проректор Донецького державного університету внутрішніх справ України, доктор юридичних наук, майор поліції (Zoom-включення); Олег Єресько – генеральний директор директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Міністерства освіти і науки України; Олексій Даниленко – в.о. директора Директорату громадського здоров’я та профілактики захворювань МОЗ України; Олександр Погорілий – заступник начальника центру з питань впровадження цифрових інновацій Головного сервісного центру МВС; Сергій Александров  – заступник начальника Управління безпеки на трангспорті Міністерства інфраструктури України; Юрій Марценишин – перший заступник Голови Державної служби України з безпеки на транспорті; Олег Федоренко – начальник Управління експлуатаційного утримання та безпеки автомобільних доріг Державного агентства автомобільних доріг України; Богдан Тимченко – начальник служби КП «Центру організації дорожнього руху», м. Київ; Олександр Соскін – начальник управління превентивної діяльності Моторного (транспортного) страхового бюро України; Віктор Романов – директор з розвитку ТОВ «КВІНТО ПЛЮС», представник компанії Mobileye в Україні.

Під час заходу фахівці зі сфери транспорту та інфраструктури, національної поліції обговорили ситуацію з безпекою дорожнього руху в Україні;  законодавчі ініціативи та зміни, що стосуються правил дорожнього руху, зокрема законопроєкти, які зобов’язують українців носити світлоповертальні елементи в темний час доби; стан аварійності на дорогах та робота, яка ведеться з її ліквідації; тимчасові зміни щодо чинності посвідчення водія та реєстрації транспортних засобів під час дії воєнного стану; стан аварійності за участю ліцензійного транспорту; освітні програми для юних учасників руху.

 

Як зазначив під час виступу директор ВП КМФ ДП «Український науково-дослідний інститут медицини транспорту» МОЗ України Юрій Чорний, цьогорічний Тиждень в Україні проходить  в непростий для країни час, але попри війну до його заходів виявили готовність приєднатися більше 250 міст країни та майже всі обласні військові адміністрації.

 

“Ми отримали пропозиції від регіонів та інформацію про те, що до заходів готова долучитися низка міст. Тому хочеться подякувати і міським головам, і головам обласних військових адміністрацій за можливість популяризувати заходи Тижня безпеки дорожнього руху, метою яких є привернення уваги суспільства до проблем дорожньо-транспортного травматизму в країні”, – зазначив Юрій Чорний.

 

Також Юрій Чорний розповів про ті заходи, які відбуваються в Україні в рамках ІІ етапу Тижня. Зокрема, серед них – міжнародна науково-практична конференція «Реалізація та розвиток публічної політики у сфері безпеки дорожнього руху під час війни та у повоєнний період», яка відбудеться на базі Донецького державного університету внутрішніх справ  18 листопада.

 

Нагадаємо, Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждати внаслідок ДТП» в рамках спрівпраці з ДП «Український науково-дослідний інститут медицини транспорту» МОЗ традиційно долучиться до організації та участі в заходах щорічного Тижня безпеки дорожнього руху.

 

Зокрема в рамках Тижня, в освітніх закладах відбудуться тематичні онлайн-уроки та заняття з учнями (матеріали до проведення уроків, розроблені спільно з Міністерством освіти та МБФ «Допомоги постраждалим внаслідок», можна знайти на сайті Фонду  у розділі Єдиний національний урок).

 

Традиційно українці зможуть долучитися до благодійної акції зі здачі крові «Здай кров – врятуй життя». Здавати кров для постраждалих у ДТП можна в усіх Центрах крові по Україні (впродовж тижня, відповідно до графіків прийому донорів).

 

Також з 15 листопада на сайті Фонду стартувала виставка фоторобіт «Молодь за безпеку дорожнього руху» щорічного Всеукраїнського конкурсу в рамках проєкту «Безпечна країна».

 

Окрім цього, роботи учасників будуть представлені у офлайн-форматі на виставці, яка відбудеться на базі Донецького державного університету внутрішніх справ (м. Кропивницкий та м. Кривий Ріг).

 

У середу, 16 листопада, відбудеться підведення підсумків та оголошення переможців V щорічного  Всеукраїнського конкурсу соціальних фото- та відеоробіт в рамках національного проєкту «Безпечна країна» (на Ютюб-каналі Безпечна країна).

 

Повне відео круглого столу: «БЕЗПЕКА НА ТРАНСПОРТІ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ»